SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Active Communications dla rodzinnych domów dziecka

Agencja PR Active Communications włączyła się w akcję społeczną wspierającą rodzinne domy dziecka zorganizowaną przez Fundację Świętego Mikołaja "Grunt to rodzina"

Active Communications przygotowała biuro prasowe akcji oraz zajmuje się współpracą z mediami.

Celem akcji jest stworzenie Funduszu Edukacyjnego dla wychowanków z rodzinnych domów dziecka oraz promocja tej formy opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców naturalnych.

Pieniądze na Fundusz Edukacyjny będą gromadzone na specjalnym koncie Fundacji: Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002.

Z Funduszu będą mogli skorzystać wszyscy wychowankowie rodzinnych placówek, którzy wezmą udział w konkursie na stypendia. Konkurs zostanie ogłoszony wiosną 2005 r. Stypendia otrzymają szczególnie uzdolnieni wychowankowie. Laureaci przeznaczą pieniądze na cele edukacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie.

Decyzja o utworzeniu Funduszu poprzedzona została gruntowną analizą potrzeb edukacyjnych dzieci z rodzinnych domów dziecka, które zostały określone na podstawie badań przeprowadzonych przez instytut badawczy SMG/KRC.

Akcji patronuje Prezydent m. st. Warszawy. Projekt jest realizowany przy współpracy z Koalicją na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Active Communications dla rodzinnych domów dziecka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl