SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Popek prowadzącą kongres nowej partii Adama Bielana

Dziennikarka Anna Popek, związana z Telewizją Polską i Polskim Radiem, w niedzielę wspólnie z posłem Kamilem Bortniczukiem prowadziła kongres założycielski Partii Republikańskiej - nowego projektu europosła Adama Bielana.

W kongresie oprócz części posłów Porozumienia, których Adam Bielan przekonał do przejścia do jego nowej partii, uczestniczył prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Wydarzenie transmitowano w stacjach informacyjnych, m.in. w TVP Info.

Niektórzy dziennikarze relacjonujący to wydarzenie wyrazili na Twitterze zdziwienie, że Anna Popek związana z mediami publicznymi uczestniczy w wydarzeniu partyjnym. - Dziennikarka Anna Popek z TVP na partyjnej konwencji prosi o przedstawienie tez, które mają być podstawą do stworzenia programu partii politycznej - Partii Republikańskiej. Pani redaktor gratuluję! - stwierdził Jacek Gądek z Gazeta.pl

- Anna Popek, dziennikarka TVP i Trójki prowadzi zjazd założycielski partii Adama Bielana. Teraz na scenę zaprosiła Jarosława Kaczyńskiego - zauważył Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

- Ciekawe, czy Anna Popek uważa się za dziennikarkę. Słodziła JK (Jarosławowi Kaczyńskiemu - przyp.) nie gorzej niż Jacek Kurski - stwierdził Wojciech Szacki z Polityka Insight.

Anna Popek w TVP i Polskim Radiu

Anna Popek z Telewizją Polską jest związana od ponad trzech dekad. Zaczynała w katowickim ośrodku, potem była m.in. prezenterką oprawy w TVP1 oraz prowadziła wiele programów lifestylowych i rozrywkowych, m.in. „Kawę czy herbatę”, „Świat się kręci”, czy „Pytanie na śniadanie”.

Od sierpnia 2018 roku Anna Popek prowadzi w porannym paśmie na antenie TVP Info program „Wstaje dzień”. Kilka miesięcy później dołączyło niej, jako prowadzący na zmianę, Adam Giza. Ponadto Anna Popek prowadzi niektóre konferencje i festiwale organizowane prze TVP.

Jesienią ub.r. Popek zaczęła prowadzić „Przewodnik dyplomatyczny” w TVP3 Warszawa oraz cotygodniowe „Leniwe przedpołudnie” w radiowej Trójce”.

W grudniu 2019 roku została jedną z ambasadorek kampanii „Wybieram 590 - sobota dla Polski” zachęcającą Polaków, by podczas zakupów sięgali po polskie produkty oraz usługi i w ten sposób wspierali rodzimą gospodarkę.

Popek prowadziła uroczyste podpisanie ustawy przez prezydenta

W lutym ub.r. Anna Popek poprowadziła uroczystość podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o wypłacie w trzynastej emerytury. Została za to skrytykowana przez wielu dziennikarzy.

- Zajmuję się zawodowo dziennikarstwem oraz, co za tym idzie, prowadzę różnego rodzaju wydarzenia o charakterze komercyjnym a także niekomercyjnym. Taki wybrałam zawód. Nie jestem politykiem - zapewniła Popek. Telewizja Polska nie skomentowała tej sprawy.

W ostatnich latach zdarzało się, że dziennikarze mediów publicznych prowadzili wydarzenia organizowane przez najważniejsze urzędy państwowe, przy czym zazwyczaj były to finały akcji społecznych wspieranych przez TVP i Polskie Radio.

Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności. Jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy, gorąco wierzymy w zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych - oświadczył europoseł Adam Bielan podczas niedzielnego Zjazdu Republikańskiego.

Bielan: jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i z PiS.

"Powołujemy Partię Republikańską jako reprezentację obywateli, którym bliska jest idea wolności; idea wolności indywidualnej, narodowej, a także wrażliwej społecznie wolności gospodarczej" - mówił Adam Bielan podczas niedzielnego zjazdu.

Jak wskazywał, wolność jest wartością najwyższą, szczególnie cenioną przez Polaków. Jest naszym dobrem narodowym, naszą tradycją wypracowaną na przestrzeni dziejów" - mówił.

Dodał, że polską tradycją jest również zakorzenienie w opartej na chrześcijaństwie cywilizacji europejskiej i "nasz ogromny wkład w jej rozwój". "Tradycją jest również nasz język, wiara, kultura i nasze miejsce w tej części Europy. Odwołujemy się do powyższych wartości, ponieważ stanowią one fundament państwa polskiego. Z tego wynika nasza tożsamość, ale i zobowiązania. Jesteśmy dumni z wielowiekowych osiągnięć naszego narodu i pragniemy przekazać naszym dzieciom Polskę niezależną, scaloną, nowoczesną i dostatnią" - podkreślił.

Bielan wskazywał też, że ugrupowanie chce zagwarantowania bezpieczeństwa i trwałej pozycji rodziny w życiu narodu. Zwracał też uwagę na konieczność autonomicznej aktywności młodzieży.

"Poprzez działania prorozwojowe oraz ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej chcemy dążyć do wzrostu zamożności wszystkich obywateli. Wolna i nieskrępowana przedsiębiorczość jest do tego najlepszą drogą. Chcemy ochrony własności prywatnej, będącej filarem zdrowego ustroju politycznego i społecznego oraz gwarancją rzeczywistej wolności społecznej i indywidualnej" - mówił.

Zaznaczył, że program Partii Republikańskiej jest kierowany też do przedsiębiorców i producentów. "Będziemy dbać o polskie produkty" - zapewniał.

 

"Chcemy nowoczesnej ochrony zdrowia. Przyszłościowej, ale opartej na wartości edukacji i nauki, kultury czerpiącej z polskiej tradycji. Sprawnego systemu sprawiedliwości. Chcemy doskonałej infrastruktury transportowej, energetycznej, cyfrowej oraz silnej i nowoczesnej polskiej armii" - kontynuował.

Wskazywał też na potrzebę efektywnego, odpolitycznionego samorządu skoncentrowanego na współpracy z rządem. Opowiadał się też za aktywną polityką na arenie międzynarodowej z uwzględnieniem roli i zaangażowania Polski w NATO i systemie transatlantyckim. "Jesteśmy orędownikami adekwatnej do potencjału społeczno-gospodarczego pozycji Polski w UE. Naszym kierunkiem politycznym była i pozostaje Europa ojczyzn" - mówił.

Bielan ocenił, że najlepszą drogą realizacji tych wszystkich postulatów jest kontynuacja rządów Zjednoczonej Prawicy. "Dlatego jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy, najbardziej udanego projektu politycznego polskiej prawicy w historii. Gorąco wierzymy z zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych" - powiedział.

"My się Zjednoczonej Prawicy nie wstydzimy, jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i z PiS. Niech wstydzą się ci, którzy paktują z opozycją i chcą Zjednoczoną Prawicę rozbić" - dodał.

Bielan zapewnił też, że Partia Republikańska będzie wspierać program Polski Ład. Zaznaczył, że jego partia sprzeciwia się polityce chaosu i destrukcji, w szczególności działaniom polityków totalnej opozycji, które - jak mówił - zakłócają "nasze reformy oraz szkodzą pozycji Polski na arenie międzynarodowej".

"Rządy Zjednoczonej Prawicy udowadniają, że w jedności siła. Wierzymy, że nasze zaangażowanie pozwoli wzmocnić ten jakże skuteczny i dobrze służący Polsce projekt. Polska potrzebuje stabilnych i sprawnych rządów, a takie gwarantuje dziś tylko Zjednoczona Prawica" - przekonywał.

Zapraszał też do współpracy wszystkich, którym bliskie są republikańskie wartości. "Nasze przesłanie kierujemy również do wyborców, którzy nie znajdują obecnie reprezentacji politycznej odzwierciedlającej ich oczekiwania; gorąco liczymy tutaj na młodzież" - powiedział Bielan.

Dołącz do dyskusji: Anna Popek prowadzącą kongres nowej partii Adama Bielana

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lodzik
Tak się robi dobrze parti rządzącej!
odpowiedź
User
Karolina
A ja czekam na pojedynek w Fame MMA pomiędzy Popek a Hołecką, o rękę Prezesa.
odpowiedź
User
Obciach
A ksiazeczke partyjna dostala juz? Telewizja publiczna... żenada. Lata 80 PRL sie klania.
odpowiedź