SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Merlin.pl negocjuje kupno CDP.pl za 3 mln zł, pozyskał 2,4 mln zł z obligacji

Spółka Admassive Group, do której należą sklepy internetowe Merlin.pl i Topmall.ua, zaczęła negocjacje dotyczące zakupu składników majątkowych e-sklepu CDP.pl za 3 mln zł. Pod koniec ub.r. i na początku br. firma i jej spółka zależna Topmall wyemitowały obligacje za łączną kwotę 2,38 mln zł oraz zamierza wyemitować akcje firmie ATP FIZ AN za 1,5 mln zł.

Article

Negocjacje Admassive Group z CDP mają potrwać do 20 marca. Dotyczą marki i niektórych składników majątkowych sklepu internetowego CDP.pl (oferującego m.in. gry, książki, filmy i związane z nimi gadżety). Firmy zaznaczyły, że negocjowana transakcja nie dotyczy całej firmy CDP lub jej zorganizowanej części.

Kwotę transakcji ustalono już na 3 mln zł. - Przeprowadzenie transakcji jest uzależnione od wyniku prowadzonych przez strony negocjacji dotyczących ustalenia warunków sprzedaży składników majątkowych przysługujących CDP, a także dokonania innych działań umożliwiających dokonanie przez strony oceny opłacalności transakcji - podała Admassive Group w komunikacie.

Pod koniec ub.r. Admassive Group przejęła 100 proc. udziałów spółki Topmall, która w grudniu 2015 roku na 10 lat wydzierżawiła sklep internetowy Merlin.pl, oraz jest właściciwlem -e-sklepu Topmall.ua.

W całym ub.r. Admassive Group zanotowała 18,29 mln zł wpływów ze sprzedaży i 9,31 mln zł straty netto. - W 2008 roku obroty sklepu internetowego działającego pod marką Merlin.pl przekroczyły 80 milionów złotych. Aktualnie Merlin.pl realizuje kilkadziesiąt tysięcy zamówień miesięcznie a poziom sprzedaży systematycznie rośnie - opisała spółka w raporcie finansowym za ub.r.

Firma prognozuje, że w br. osiągnie 50 mln zł wpływów ze sprzedaży, a w przyszłym roku - 80 mln zł.

W środę Admassive Group zawarła umowę inwestycyjną z ATP FIZ AN, na mocy której do 15 września br. wyemituje dla tej firmy 3 mln swoich akcji za łączną cenę 1,5 mln zł. Nastąpi to, jeśli zostaną spełnione zawarte w umowie warunki m.in. w pierwszym kwartale br. obroty na Merlin.pl wyniosą minimum 6,29 mln zł.

Z kolei w zeszłym tygodniu Admassive Group przydzieliła dwie serie nieprocentowanych obligacji. Pierwsza ma wartość 175 tys. zł i ma zostać spłacona 16 lutego przyszłego roku. Druga, o wartości miliona zł, ma zostać wykupiona 16 sierpnia br. Firma uzasadniła, że celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na dalszy rozwój.

W drugiej połowie stycznia br. obligacje o łącznej wartości 217 tys. zł przydzieliła siedmiu inwestorom spółka Topmall, ma je wykupić 21 stycznia 2018 roku. Natomiast Admassive Group pod koniec grudnia ub.r. przydzieliła nieprocentowane obligacje o wartości 993,2 tys. zł (ma je wykupić 22 grudnia br.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Merlin.pl negocjuje kupno CDP.pl za 3 mln zł, pozyskał 2,4 mln zł z obligacji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Miałem dekadę konto w Merlinie i na koniec mnie wystawili. Task samo jak tysiące innych kupujących. W życiu u nich niczego więcej nie kupię i mało mnie obchodzi, że zmienili właściciela.
odpowiedź
User
kobra
nawet merlin.pl nie jest ich tylko dzierżawiony od syndyka a marża na sprzedaży w e-sklepie to max 2-3% więc ten biznes nie ma szans się spinać, zresztą księgarni internetowych jest wiele a merlin jako marka jest bankrutem (i to nawet dosłownym), jak nie spłacą obligacji, nie zapłacą dostawcom, przestaną płacić pensje pracownikom to zacznie się kolejny płacz poszkodowanych a kilku cwaniaków i tak zarobi na akcjach emitowanych po tzw. groszu bo ile może być wart biznes o przychodach 18 mln zł i stracie 9 mln zł?
odpowiedź
User
Janusz
Niemożliwe!!!!!!!! Sprzedawać obligacje za dzierżawę? Nie wierzę, żeby ktoś nawet mało inteligentny dał się na to nabrać. Chyba sezon jeleni juz za nami:)
odpowiedź