SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adobe: rekordowy kwartał, znów powyżej miliarda dolarów przychodu

Firma Adobe Systems zaprezentowała wyniki finansowe za swój I kwartał fiskalny roku 2011.

Adobe: rekordowy kwartał, znów powyżej miliarda dolarów przychodu

W zakończonym 4 marca kwartale firma zanotowała rekordowy w swojej historii przychód w wysokości 1,028 miliarda dolarów, w porównaniu do 858,7 miliona dolarów rok wcześniej w tym samym okresie (wzrost o 20 proc.) oraz 1,008 miliarda dolarów w poprzednim kwartale, w którym po raz pierwszy w swojej historii przekroczyła granicę miliarda dolarów (więcej na ten temat).

Wynik był zgodny z oczekiwaniami samej firmy, która prognozowała, że zanotuje przychód w wysokości od 1 do 1,05 miliarda dolarów.

Z kolei zysk netto firmy z San Jose, najbardziej znanej z programów Photoshop i Acrobat oraz technologii Flash, wyniósł w I kwartale 234,6 miliona dolarów, w porównaniu do 176,8 milionów dolarów zysku rok wcześniej i 286,9 miliona dolarów zysku w IV kwartale.

Firma przedstawiła również prognozę na II kwartał fiskalny roku 2011. Ze względu na niepewną sytuację w Japonii, która stanowi drugie największe źródło firmowych wpływów, Adobe obniżyło swoje przewidywania o 50 milionów dolarów i spodziewa się, że przychód wyniesie od 970 milionów do 1,02 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adobe: rekordowy kwartał, znów powyżej miliarda dolarów przychodu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl