SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna gwiazda dawnego TVP Info przechodzi do TV Republika

Od poniedziałku Adrian Klarenbach będzie pracował w Telewizji Republika. W ostatnich latach był związany z TVP Info i Polskim Radiem 24.

Adrian Klarenbach, fot. screen z TVP InfoAdrian Klarenbach, fot. screen z TVP Info

W mediach społecznościowych zapowiedziano, że Adrian Klarenbach w Telewizji Republika będzie prowadził dwa nowe programy. Ich szczegóły mają zostać podane w najbliższym czasie.

Adrian Klarenbach tak jak zdecydowana większość czołowych dziennikarzy TVP Info i programów informacyjnych Telewizji Polskiej zniknął z anteny 20 grudnia ub.r., gdy zaraz po powołaniu nowych władz TVP ruszyły zmiany w spółce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

W sobotę zapowiedziano, że Adrian Klarenbach będzie prowadził debaty z udziałem polityków emitowane od poniedziałku do piątku po godz. 9.00.

 
 

Adrian Klarenbach w TVP Info i PR24

Z TVP Info Adriach Klarenbach był związany od początku 2016 roku. Był jednym z gospodarzy najważniejszych programów publicystycznych, takich jak „Minęła 20”, „Forum”, „Minęła 8” czy „Woronicza 17”. Od połowy ub.r. był też wśród prowadzących cykl „Jak oni kłamią” wymierzony w TVN24 i „Fakty” TVN.

Ponadto latem ub.r. prowadził program „Tu mówi Polska” w TVP1. Na przełomie marca i kwietnia na kilka tygodni zniknął z anteny TVP Info, publiczny nadawca zapewniał, że nie miało to związku z tym, że w „Minęła 20” sprostował stwierdzenie posła Solidarnej Polski, jakoby Donald Tusk pobierał najwyższą emeryturę w naszym kraju. Klarenbach dołączył wtedy do gospodarzy pasma „TVP3 Info”.

CZYTAJ TEŻ: Anna Popek poza TVP, pożegnała się z widzami

Od 2017 roku Adrian Klarenbach współpracował też z Polskim Radiem 24. Prowadził od poniedziałku do piątku dwa wywiady z politykami, a raz w tygodniu, zazwyczaj w piątki, poranne pasmo publicystyczne. Nowe władze Polskiego Radia pod koniec ub.r. ograniczyły współpracę z zewnętrznymi publicystami, także z osobami z poprzedniego zespołu TVP Info.

W ub.r. Klarenbach zarobił w PR24 230 tys. zł brutto, a za prowadzenie audycji w Radiu Rzeszów dostał zainkasował 109 tys. zł.

Klarenbach wrócił do TVP w 2016 roku

Wcześńiej Adrian Klarenbach z TVP Info był związany od startu kanału w 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku, gdy został odsunięty od prowadzenia newsów. Prowadził wówczas serwisy oraz programy publicystyczne (w tym „Minęła 20”), a także m.in. wieczory wyborcze.

Wcześniej był gospodarzem „Kuriera” TVP3, a także wielu programów w TVP1 jak „Kawa czy herbata?”, „Kalejdoskop” czy „Agrolinia”. W Telewizji Polskiej zaczął pracę w 1995 roku.

Od 2013 do 2015 roku współpracował ze stacją Tele 5, prowadził tam program publicystyczny „Bez pardonu”. Do TVP Info wrócił w styczniu 2016 roku. Pochodzi z Przemyśla, ukończył studia prawnicze na UMCS.

W TV Republika są już Rachoń, Holecka, Kłeczek i Borecki

Od grudniowych zmian w Telewizji Polskiej do TV Republika trafiło wielu dziennikarzy związanych wcześniej z publicznym nadawcą. 3-4 razy w tygodniu program informacyjny „Dzisiaj” prowadzi Danuta Holecka, wcześniej twarz i szefowa „Wiadomości” TVP1. Prezenterka jest także gospodarzem programu publicystycznego „Gość Dzisiaj”.

W dni powszednie o godz. 7.10 można oglądać program „#Michał Rachoń Jedziemy”, nawiązujący do podobnego programu w TVP Info. Rachoń został też dyrektorem programowym TV Republika. W roli reportera i prezentera na antenie TV Republika można też oglądać Adriana Boreckiego, wcześniej reportera „Wiadomości” TVP1. 

Szefem wydawców w prawicowej stacji jest Jarosław Olechowski, w latach 2018-2023 dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dotychczasowy reporter sejmowy TVP Info Miłosz Kłeczek dostał w TV Republika dwa programy: „Miłosz Kłeczek zaprasza” (od wtorku do piątku o 18.20) i „Miłosz Kłeczek. Wysokie napięcie” (niedziele o 9.00).

CZYTAJ TEŻ: TV Republika z kolejnym zastrzykiem kapitałowym

Kilka dni temu informowaliśmy, że materiały do „Expressu Republiki” zaczął przygotowywać Bogusz Jankowski, wcześniej związany z Telewizją Polską. Dziennikarz jest synem Grzegorza Jankowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego „Faktu”, od kilku lat współpracującego z Polsat News.

W górę oglądalność i ceny reklam w TV Republika

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 182 435 osób, co dało 3,13 proc. udziału w rynku oglądalności (rok wcześniej udział stacji wyniósł 0,1 proc.). Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji (pierwszym razem z 550 zł za spot do ponad 12 tys. zł). Ostatnia jak na razie podwyżka obowiązuje od początku marca.

CZYTAJ TEŻ: W prawicowych tygodnikach ubyło państwowych reklam. Sakiewicz: władza nie szanuje wolności słowa

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii.

Dołącz do dyskusji: Kolejna gwiazda dawnego TVP Info przechodzi do TV Republika

82 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wika
Ciekawe czy też na wolnym będzie brał L4 żeby dorobić
odpowiedź
User
Pedros
Butny i arogancki. W życiu pewnie przeczytał w całości 2 książki, może nawet 3 zaczął, ale uznał, że to bez sensu. Tu krzyknie, tam zażartuje, gdzieś indziej zmarszczy brwi. A głębiej to pustka proszę państwa. Trzecia część Kariery Nikodema Dyzmy byłaby najlepszym podsumowaniem zawodowej drogi tego wodzireja
odpowiedź
User
albasit
Nikt się nie spodziewał,
Dosłownie nikt.
odpowiedź