SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Młynarska polemizuje z wiceprezesem TVP: „Świat się kręci” nie odpowiada za niższą oglądalność „Wiadomości”

Prowadząca „Świat się kręci” Agata Młynarska nie zgadza się z opinią wiceprezesa Telewizji Polskiej Macieja Staneckiego, że program jest kierowany do nieokreślonej grupy widzów. - Stwierdzenie, że program „Świat się kręci” jest odpowiedzialny za słabsze wyniki „Wiadomości”, które przecież startowały 20 minut po naszym programie, jest argumentacją niemerytoryczną - uważa dziennikarka.

Agata Młynarska, fot. TVPAgata Młynarska, fot. TVP

Maciej Stanecki w wypowiedzi dla portalu Wirtualnemedia.pl zamieszczonej we wtorek ujawnił, że niepewna jest kontynuacja „Świat się kręci” po wakacjach. Wytknął też wysokie koszty jego realizacji. - Ten format jest też w jakiejś części, trudno konkretnie powiedzieć w jakiej - odpowiedzialny za słabsze wyniki oglądalności „Wiadomości”. Zupełnie nie jest skierowany do tej widowni, która wówczas nie ogląda programów informacyjnych konkurencji. Właściwie trudno powiedzieć, do kogo ten program jest skierowany - stwierdził Stanecki.

„Świat się kręci” jest emitowany od września 2013 roku. Od początku jego główną prowadzącą jest Agata Młynarska, potem dołączyli do niej Maciej Kurzajewski (zniknął z programu jesienią ub.r. po tym, jak podał informację o reality-show Polsatu) i Artur Orzech, a w kwietniu br. - Anna Popek.

Od 4 maja program jest emitowany nie jak wcześniej o godz. 18:30, ale o 16:00, w ramówce zamieniono go miejscami z tureckim serialem „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”.

Do opinii Macieja Staneckiego Agata Młynarska odniosła się we wtorek wieczorem na swoim fanpage’u facebookowym. Zaznaczyła, że ma świadomość, że emisja żadnego programu nie trwa wiecznie, a o losach każdego decydują władze stacji.

- Dla autora i twórcy programu ważne jest by wiedział, że trafia do widzów.  Program „Świat się kręci” bez wątpienia znalazł całkiem sporą widownię. I nikt, kto choć trochę rozumie i zna mechanizmy rządzące tv, nie zgodzi się z opinią, że powstał program kierowany do „nieokreślonej publiczności”. Badania określają precyzyjnie kto nas ogląda, tak by scenariusz odpowiadał profilowi widza zasiadającego o konkretnej porze, przed konkretnym kanałem tv. To jest elementarz - stwierdziła dziennikarka.

Młynarska nie zgodziła się również z tezą, że „Świat się kręci” odpowiada za spadek oglądalności „Wiadomości”. - Stwierdzenie, że program „Świat się Kręci” jest odpowiedzialny za słabsze wyniki „Wiadomości”, które przecież startowały 20 minut po naszym programie, jest argumentacją niemerytoryczną - oceniła. - To już lepiej powiedzieć, że programu nie będzie. Do takiej decyzji każdy zarząd ma wszak prawo - dodała.

Dołącz do dyskusji: Agata Młynarska polemizuje z wiceprezesem TVP: „Świat się kręci” nie odpowiada za niższą oglądalność „Wiadomości”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rurku
Zamiast wylewać swoje żale na fejsie, to niech pójdzie do prezesa i powie mu to w twarz.
odpowiedź
User
Gie
Pewnie czuje w kościach że wyleci z TVP to robi z siebie męczennicę.
odpowiedź
User
!
Przekaz z Nowogrodzkiej: nie "histeria", nie "odsuwana od koryta" ani "odciągana od żłobu" tylko "robi z siebie męczenniczkę".
odpowiedź