SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AGB kontra OBOP

Skąd różnica pomiaru?

W poniedziałek otrzymaliśmy od AGB Polska list w którym Jędrzej Góralski Marketing Manager AGB Polska wyjaśnia istnienie rozbieżnych danych telemetrycznych, raportowanych przez AGB Polska i OBOP.

"Wyniki z ostatnio przeprowadzonego spisu powszechnego wyjaśniają jednoznacznie sprawę ilości istniejących gospodarstw domowych w Polsce i w dużej mierze kończy to spór o poprawność wyników telemetrycznych raportowanych przez instytuty badawcze w Polsce. Warto zauważyć, że AGB odnosząc swoje Uniwersy do istniejącej prognozy GUS, raportował w roku 2002 istnienie 13.533.000 gospodarstw domowych z odbiornikiem TV i 13,7 wszystkich gospodarstw domowych, (opierając się na prognozie na rok 2001). Prognoza na której się opieraliśmy, przewidywała w roku 2002 istnienie 13.878.000 gospodarstw domowych - to byłby nasz Uniwers w roku 2003. "Twarde dane" ze spisu, mówią że w roku 2002 było 13.8 mln gospodarstw domowych, a więc dokładnie tyle, ile przewidywała prognoza.

Druga równie ważna informacja jest zmniejszenie przeciętnej liczby osób w gospodarstwie z 3,1 do 2,8 co również znajduje odzwierciedlenie w konstrukcji panelu AGB Polska, gdyż zgodnie z prognoza GUS na kolejne lata sukcesywnie zwiększaliśmy liczbę gospodarstw jedno- i dwuosobowych kosztem gospodarstw wieloosobowych.

Jak sądzimy w dużej mierze, wyjaśnia to istnienie rozbieżnych danych telemetrycznych, raportowanych przez AGB Polska i OBOP." - czytamy w liście Jędrzeja Góralskiego Marketing Manager AGB Polska.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AGB kontra OBOP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl