SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja PoiNTB ogranicza dzień pracy do 6 godzin

Agencja PR PoiNTB w ramach 3-miesięcznego eksperymentu wprowadza 6-godzinny dzień pracy. Model ten został zaczerpnięty z firm skandynawskich.

Article

PoiNTB, marka należąca do Bees&Honey, wzorem niektórych firm ze Skandynawii, zdecydowała się na skrócenie dnia pracy z ośmiu do sześciu godzin. Ma to na celu sprawdzenie, czy dzięki temu zwiększy się efektywność i wydajność pracowników.

- Ta decyzja była owocem wielu rozmyślań i przygotowań. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego systemu, ponieważ wyniki badań i rezultaty podobnych eksperymentów pozwalają wierzyć, że jest to klucz do zwiększenia efektywności i zmniejszenia presji, która spoczywa na pracownikach - wyjaśnia Honorata Popow, managing director PoiNTB.

Agencja zapowiada podzielenie się wynikami eksperymentu z rynkiem w formie studium przypadku.

Badania Eurostatu z ubiegłego roku pokazują, że Polacy zatrudnieni na pełny etat pracują w tygodniu średnio 42,5 godziny, czyli o prawie 25 proc. dłużej niż Niemcy, Francuzi i Holendrzy.

Dołącz do dyskusji: Agencja PoiNTB ogranicza dzień pracy do 6 godzin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl