SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencja prasowa BTA podpisała umowę partnerską z PAP

Dyrektor generalny bułgarskiej agencji prasowej BTA Kirił Wyłczew i prezes Polskiej Agencji Prasowej (PAP) Wojciech Surmacz podpisali w czwartek w Sofii umowę o partnerstwie. BTA i PAP zapewnią sobie wzajemnie dostęp do swoich serwisów informacyjnych i fotograficznych.

Wojciech Surmacz, prezes PAP / fot. materiały prasowe Article

W ramach porozumienia każda z agencji będzie też codziennie publikowała jeden artykuł partnerskiej redakcji.

"Myślę, że dzisiaj rozpoczyna się nowy okres w naszej współpracy, nie tylko ze względu na tę umowę, ale z powodu jej charakteru - jest bardzo szczególna. Po raz pierwszy będziemy zobowiązani do pisania o Bułgarii na podstawie informacji z BTA, a BTA będzie zobowiązana do pisania o Polsce na podstawie informacji z PAP" - powiedział Surmacz bułgarskiej agencji.

Jak zaznacza BTA, prezes PAP chwalił też umowę jako bardzo skuteczną w kontekście "królujących obecnie w mediach społecznościowych fake newsów". Podkreślił, że jest wielkim przeciwnikiem nazywania platform społecznościowych "mediami" - dodaje BTA.

"Od teraz będę podpisywał z innymi agencjami prasowymi wyłącznie umowy tego typu" - przekazał Surmacz. Dodał, że tego rodzaju porozumienia są wielką szansą "nie tylko dla PAP, ale i dla innych agencji prasowych w Europie". "To może zmienić rynek medialny w Europie" - ocenił prezes polskiej agencji.

Dołącz do dyskusji: Agencja prasowa BTA podpisała umowę partnerską z PAP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pap insider
Może warto najpierw zatrudnić korektorów, żeby w serwisie PAP przestały pojawiać się depeszę z błędami ortograficznymi i językowymi?
1 0
odpowiedź