SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Burzyńska zawieszona od trzech tygodni. Co dalej ze sprawą?

Dziennikarka Agnieszka Burzyńska na początku lipca została zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu (Ringier Axel Springer Polska) przez „potencjalny konflikt interesów”. Po trzech tygodniach RASP zdradza jedynie, że sprawa jest w trakcie wyjaśniania.

Agnieszka Burzyńska (screen: YouTube/FAKT) Article

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk i naczelna „Faktu” Katarzyna Kozłowska w oświadczeniu wydanym 4 lipca poinformowali, że „z powodu potencjalnego konfliktu interesów” zdecydowali się zawiesić w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności” Agnieszkę Burzyńską. „W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności” - napisali. W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

Pojawiły się pogłoski, że może chodzić o związek Burzyńskiej i jednego z polityków – takie sugestie padły 21 czerwca w rozmowie Roberta Mazurka z Pawłem Kukizem, a w tygodniku „Do Rzeczy” pisali o tym Cezary Gmyz i Piotr Gociek (nie podano jednak żadnych nazwisk). „Co by było, gdyby istniał taki kraj, w którym znana dziennikarka dużego portalu i dużej gazety, pozostająca w związku z pewnym politykiem (z którym robi też niezależne i dociekliwe wywiady), jeździła po mieście tym samym autem, które widnieje w oświadczeniu majątkowym tego polityka” - pytali w rubryce „Dwaj panowie G.”.

„Jeśli chodzi o konflikt interesów? Wszystkie rozmowy są w internecie” - komentowała na Twitterze Burzyńska.

Po kilkunastu dniach zatweetowała: „Czy ktoś już wypatrzył ten »konflikt interesów«...”. O sprawie jednak nie chciała z nami rozmawiać.

Spytaliśmy RASP, na jakim etapie jest sprawa zawieszenia Burzyńskiej, czy wyjaśniono kwestię potencjalnego konfliktu interesów oraz czego ów konflikt miałby dotyczyć. „Jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy” - napisała jedynie Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej spółki. Na pytanie, czy koncern planuje wyjaśnić sprawę do końca miesiąca, nie otrzymaliśmy już odpowiedzi.

Czytaj też: Dziennikarze w obronie zawieszonej Agnieszki Burzyńskiej. „Rodzi się neoinkwizycja”

Agnieszka Burzyńska związana jest z „Faktem” od wiosny 2016 roku - początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 roku wraz z Andrzejem Stankiewiczem prowadzi podcast „Stan po burzy”. W najnowszych odcinkach programu Burzyńską zastąpiła dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się także Kamil Dziubka z Onetu. Burzyńska w przeszłości pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska zawieszona od trzech tygodni. Co dalej ze sprawą?

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Wyciągnęli jej to tylko po to, żeby przykryć Lisa i Kim - wszycy wiedzieli od lat. Inna sprawa, że program Burzyńskiej na kanale "Faktu" ogląda kilkadziesiąt osób, a "Stan po Burzy" to zbiór newsów z tygodnia czy dwóch, więc nie ma w tym żadnej wartości dodanej.
24 11
odpowiedź
User
Por
Burzyńska robiła dobrą robotę. Niezręcznie nieco, ze nie powiedziała sama o prywatnej relacji z politykiem. Jednak żeby daleko nie szukać to kim jest żona Sikorskiego? Z kim spotyka się prywatnie blondynka z wprost? Gdzie pracuje żona Kanthaka? Gdzie pracuje brat Mazurka? I można by tak długo… Jeśli to nie wpływa na rzetelność dziennikarską i treści redakcyjne to co za problem? Praca to praca a życie prywatne i dom to życie prywatne i dom.
16 3
odpowiedź
User
Felo
Dawać za nią Grucę i będzie jeden do jednego. Taki sam inteligjent. A potem zmiana konfiguracji. Będzie się jakoś szkopski biznesik kręcić.
10 4
odpowiedź