SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Radwańska dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF

Do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF dołączyła polska tenisistka Agnieszka Radwańska. W ramach współpracy z organizacją będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się.

- Możliwość pomagania innym jest jedną z najpiękniejszych nagród, jakie przyniosła mi moja sportowa kariera. Dlatego bardzo się cieszę, mogąc rozpocząć dziś współpracę z UNICEF Polska jako Ambasador Dobrej Woli. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc dzieciom, zwracając uwagę na ich problemy w różnych zakątkach świata, to cała moja praca i zdobyta rozpoznawalność nabiorą nowego, głębszego sensu - powiedziała Agnieszka Radwańska.

Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF są m.in. Serena Williams, David Beckham czy Novak Djokovic, a w Polsce: Małgorzata Foremniak, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Korzeniowski, Robert Lewandowski, Łukasz Nowicki i Artur Żmijewski.  

Jak informuje polski oddział organizacji, w ub.r. UNICEF otworzył 4 nowe programy dla biznesu, rozpoczął partnerstwa o łącznej wartości 30 mln zł, a marka CCC została pierwszym polskim globalnym partnerem UNICEF.

W tym roku organizacja chce powołać do życia pierwszą na świecie Ambasadę Dobrej Woli UNICEF, czyli regionalny hub innowacyjnej dobroczynności. Jest to platforma współpracy między organizacją a polskim biznesem, w której działania włączą się również start- upy. W ramach Ambasady partnerzy będą pracować na rzecz rozwiązań, które realnie wpłyną na poprawę jakości życia dzieci na całym świecie.

- Działania podejmowane w ramach Ambasady Dobrej Woli mają łączyć wiedzę ekspercką, gromadzoną przez dekady, wiedzę UNICEF z zakresu dobrego, skutecznego i etycznego pomagania z doświadczeniem przedstawicieli biznesu oraz innowacyjnością i świeżością start-upów - mówi Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska. - To zupełnie nowy koncept pomagania w globalnej strukturze UNICEF. Wierzymy w to, że Polska może wykorzystać swoją regionalną pozycję centrum technologicznego i biznesowego na rzecz opracowywania przełomowych rozwiązań dla dzieci z całego świata – dodaje.

W pierwszym kwartale 2019 roku zostanie zaprezentowana strategia wraz z planem działań, oraz tworzonym zespołem partnerów biznesowych. W ramach Ambasady Dobrej Woli odbędą się warsztaty dla liderów biznesu, mediów, freelancerów dotyczące efektywnej pomocy dzieciom na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Radwańska dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
no to ponownie zbiera się "grono ekspertów" do dojenia firm, żeby afryka dalej się mnożyła... i inny 3 czy 4 świat....
odpowiedź