SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd umorzył proces karny wytoczony wicenaczelnej dzienników Polska Press przez OMZRiK

Sąd Rejonowy w Białymstoku warunkowo umorzył postępowanie względem Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej, zastępczyni redaktora naczelnego dwóch dzienników Polska Press, dotyczące artykułów na temat Konrada Dulkowskiego, szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Agniszka Siewiereniuk-Maciorowska (screen: YouTube/Dzień Dobry Białystok)Agniszka Siewiereniuk-Maciorowska (screen: YouTube/Dzień Dobry Białystok)

Chodzi o teksty na temat Konrada Dulkowskiego, które w roku 2018 obecna wicenaczelna „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” publikowała na portalu Dzień Dobry Białystok. Sąd orzekł, że sprawa karna, wytoczona przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zostanie warunkowo umorzona na okres dwóch lat. Siewiereniuk-Maciorowska ma natomiast zapłacić koszty procesu i nawiązkę.

O wyniku sądowej batalii poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Proces trwał od wielu miesięcy bo Maciorowska nie stawiała się na rozprawy, przysyłając usprawiedliwienia. W jednym z nich twierdziła, że jest zajęta bo musi relacjonować sytuację na granicy z Białorusią. Tymczasem brała udział w nagrywaniu filmików w swoim mieszkaniu zamieszczanych potem na YouTube - stwierdzono.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

Pod koniec grudnia ub. roku Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska przegrała w postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym w sprawie o pomówienia Konrada Dulkowskiego. W myśl prawomocnego wyroku sądowego musi przeprosić szefa OMZRiK za dwa teksty, które ukazały się 11 i 12 stycznia 2018 r. na portalu Dzień Dobry Białystok. Pisała w nich m.in. „Manipulacja i kłamstwo sposobem na życie. Czy tak działa OMZRiK?”

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska to była redaktor naczelna serwisu Dzień Dobry Białystok (Ddb24.pl), Prowadziła też dostępny na YouTube program „Przedpiątek”. W październiku 2021 roku została wicenaczelną wydawanych przez Polska Press dzienników: „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”. Od tego czasu serwisowi szefuje Piotr Walczak.

Siewiereniuk-Maciorowska pojawia się też często jako komentatorka w programie "Jedziemy!" w TVP Info, a także w Polskim Radiu 24, Telewizji Republika czy telewizji wPolsce.pl.

Dołącz do dyskusji: Sąd umorzył proces karny wytoczony wicenaczelnej dzienników Polska Press przez OMZRiK

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dla kolegi pytam
Czy to siostra ministra edukacji? Czy po prostu troglodyci tak mają?
odpowiedź
User
AS
Obajtkowe kadry ;)
odpowiedź