SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora chce uruchomić minimum dwa kanały telewizyjne na MUX-8

Agora zamierza wziąć udział w konkursach na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. - Jesteśmy zainteresowani co najmniej dwoma kanałami na MUX-8 - zapowiada Bartosz Hojka, prezes spółki.

Bartosz Hojka, prezes AgoryArticle

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na początku sierpnia br. ogłosiła konkursy na cztery kanały, które mają trafić na  MUX-8. Wszystkie mają mieć charakter uniwersalny, ale od każdego z nich KRRiT wymagać będzie emisji określnego typu programów telewizyjnych. Pozostałe trzy miejsca na tym multipleksie decyzją Krajowej Rady otrzyma Telewizja Polska.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani udziałem w tych konkursach - zapowiada Bartosz Hojka, prezes Agory. Przypomniał, że strategicznym celem spółki jest zwiększanie jej obecności w segmencie telewizyjnym. Zapisano to w strategii ogłoszonej na początku ub.r.

Firma chce stratować w konkursach dotyczących co najmniej dwóch z czterech planowanych kanałów. - Ale ostatecznie nie przesądziliśmy jeszcze o tym. Mamy czas do 18 września, by dopełnić wszystkich procedur konkursowych - mówi Hojka.

Agora analizuje właśnie koncepcje programów, które w ogłoszeniu konkursowym określiła KRRiT. -  Wydaje nam się że jesteśmy przygotowani, by ubiegać się o każdy z tych kanałów - stwierdził Hojka. O które konkretnie Agora będzie się starać, na razie też nie przesądzono.

Spółka jest już pośrednio obecna w naziemnej telewizji - ma 41 proc. akcji stacji filmowej Stopklatka TV, nadającej od marca ub.r. na MUX-1. Kanał współtworzy z partnerem - firmą Kino Polska TV, która również posiada 41 proc. jego akcji.  Ten ostatni nadawca zapowiedział już, że wystartuje we wszystkich czterech konkursach na nadawanie stacji na MUX-8.

Czy Agora może wziąć udział w konkursach ponownie z jakimś partnerem? - Mamy odpowiednie kompetencje, by wystartować samodzielnie. Nie wyklucza to możliwości startu z partnerem, jeśli uznamy, że tego rodzaju współpraca jest korzystna z punktu widzenia realizacji kanału telewizyjnego - informuje Hojka.

Od końca zeszłego roku Agora ma też koncesję satelitarną na kulturalno-lifestylową stację TV Zone. Na jej uruchomienie ma czas do połowy 2016 roku - Prace nad nią się toczą. Niewykluczone, że zostaną one powiązane z naszym udziałem w konkursie na nadawanie na MUX-8 - dodaje prezes Agory. Szczegółów nie zdradził.

W II kwartale br. Agora zanotowała 292,8 mln zł przychodów i 3,5 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Agora chce uruchomić minimum dwa kanały telewizyjne na MUX-8

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bartek
Większość stacji telewizyjnych na multipleksie to telewizje opcji liberalno-lewackich. Podobno w Polsce jest demokracja więc dlaczego oprócz TV TRWAM nie ma na multipleksie naziemnym prawicowych oraz innych telewizji niezależnych ?
Prawdziwa demokracja w mediach to różnorodność światopoglądowa mediów a nie monopol liberalno-lewacki.
odpowiedź
User
Lis
Większość stacji telewizyjnych na multipleksie to telewizje opcji liberalno-lewackich. Podobno w Polsce jest demokracja więc dlaczego oprócz TV TRWAM nie ma na multipleksie naziemnym prawicowych oraz innych telewizji niezależnych ?
Prawdziwa demokracja w mediach to różnorodność światopoglądowa mediów a nie monopol liberalno-lewacki.


Ciekawe które? Trwam Ci nie wystarczy?
odpowiedź
User
akurat dostaniecie koncesje
dwie stacje czyli szalom 1 i szalom 2 ?
odpowiedź