SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora przegrała proces z serwisem internetowym

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że działalność portalu praca.plnie jest nieuczciwą konkurencją wobec prowadzącej serwisgazetapraca.pl Agory. W zakończonym prawomocnie cywilnym procesiechodziło o kropkę w adresie internetowym w portalach prezentującychoferty pracy.

Agora pozwała właścicieli portalu praca.pl. Domagała się"zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji". Za taki czyn Agorauznała fakt, że wpisanie w internecie ciągu www.gazeta.praca.pl powoduje, żeinternauta znajduje się na portalu www.praca.pl. Agora - która nie tylko napapierze, ale i w internecie prowadzi serwis www.gazetapraca.pl - oskarżyławłaścicieli serwisu o "pasożytnictwo rynkowe" i korzystanie zrenomy wydawcy "Gazety Wyborczej".

Pozwani odpowiadali, że adres internetowy zarejestrowali już w1998 r. (a Agora swój - w 2006 r.) oraz że nie odpowiadają zapomyłki internautów, którzy wstawiają niepotrzebną kropkę w adresiewww. Wyjaśniali, że ich strona internetowa działa w ten sposób, żewpisanie dowolnego ciągu liter przed praca.pl, spowodujeprzekierowanie na ten adres. Pozew Agory uznali oni za "zemstę,spowodowaną niepowodzeniem negocjacji", bo spółka wcześniej chciałakupić od nich prawa do tego adresu, ale nie osiągniętoporozumienia.

W październiku 2008 r. Agora przegrała proces w I instancji iodwołała się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w środępodtrzymał ten wyrok. "Pozwani nie dopuścili się czynu nieuczciwejkonkurencji" - stwierdził sąd.

Dołącz do dyskusji: Agora przegrała proces z serwisem internetowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl