SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora sprzedała 50 tys. egz. magazynu “Avanteen”. Zmiany w drugim numerze

Pierwszy numer magazynu młodzieżowego Agory “Avanteen” rozszedł się w liczbie ok. 50 tys. egz. - wynika z informacji przekazanych Wirtualnemedia.pl przez wydawcę. We wtorek 14 października br. wprowadził on na rynek drugi, odmieniony numer pisma.

Article

“Avanteen” zadebiutował na rynku 3 czerwca br. jako magazyn o modzie i urodzie kierowany do dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 19 lat. Tytuł ukazał się w nakładzie 100 tys. egz. i w cenie 2,99 zł. Z danych własnych wydawcy wynika, że pierwszy numer pisma miał rozpowszechnianie na poziomie ok. 50 tys. egz.

- Cieszymy się, że magazyn zainteresował sporą grupę młodych odbiorców. Jesteśmy przekonani, że „Avanteen” jest dla nich świetnym przewodnikiem po świecie mody i urody - mówi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Rożewska, wydawca tytułu.

Od wtorku 14 października br. w sprzedaży jest drugie wydanie “Avanteen”, w którym osobno prezentowane są modowe propozycje dla dziewcząt i chłopców (te ostatnie znalazły się na końcu magazynu). - Drugi numer „Avanteen” zawiera wiele nowości, które wprowadziliśmy na prośbę  czytelników. Od teraz w wydaniach będzie pojawiać się temat i gwiazda numeru, będziemy szerzej przedstawiać ciekawe zjawiska modowe, socjologiczne czy społeczne - zapowiada Rożewska. 

Gwiazdą numeru jest piosenkarka Iza Lach, z którą w środku znaleźć można wywiad, a tematem głównym - street fashion. Poszerzony został dział “Zrób to sama”, w piśmie pojawiła się też sekcja “Kuchnia”. Redakcja magazynu przygotowała też dodatkowe materiały wideo i fotografie, do których można uzyskać dostęp wykorzystując aplikację Viuu.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Drugie wydanie „Avanteen" ukazało się w objętości 100 stron, nakładzie 100 tys. egz. oraz w niezmienionej cenie podstawowej 2,99 zł. Numer jest dostępny też w wersji z dodatkiem - zestawem dwóch żeli do ciała, zmywalnymi tatuażami albo naklejkami w cenie 7,99 zł.

Sprzedaż numeru wspiera kampania promocyjna prowadzona w internecie (Facebook, Kwejk, Ask.fm, serwisy z grupy Gazeta.pl i Wp.pl), prasie (czasopisma Agory, „Gazeta Wyborcza” i jej dodatki, dziennik „Metro”), w stacjach radiowych (m.in. Rock Radio, Chilli Zet) a także w telewizji 4fun.tv i stacjach tematycznych oraz w kinach sieci Helios i Cinema City. Działania reklamowe przygotował  dział marketingu Agory, za zakup mediów odpowiadał dom mediowy Starlink.

- Cały czas obserwujemy, jakim zainteresowaniem cieszy się „Avanteen” wśród czytelników i reklamodawców. Przymierzamy się do wydania trzeciego numeru pisma na początku 2015 roku - zapowiada Rożewska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała 50 tys. egz. magazynu “Avanteen”. Zmiany w drugim numerze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl