SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb planuje debiut na Nasdaq. Chce uzyskać od inwestorów 3 mld dolarów

Platforma Airbnb pośrednicząca w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i domów złożyła w amerykańskich instytucjach regulacyjnych dokumenty dotyczące startu na giełdzie Nasdaq. Serwis chce pozyskać ze sprzedaży akcji 3 mld dolarów, co ma pomóc firmie w przetrwaniu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

Airbnb specjalizuje się w wynajmie mieszkańAirbnb specjalizuje się w wynajmie mieszkań

Platforma Airbnb, podobnie jak cała branża związana z turystyką została boleśnie dotknięta pandemią koronawirusa. Wynajem mieszkań i domów związany głównie z podróżami urlopowymi w ciągu kilku miesięcy zdecydowanie zmalał.

Wiosną br. platforma przyznała, że w br. przychód będzie o połowę mniejszy od osiągniętego w 2019 r. Według dostępnych danych Airbnb miała w ub.r. przychody w wysokości 4,8 mld dol. W związku z zapaścią Airbnb zaplanował zwolnienia prawie 2 tys. swoich pracowników.

Czytaj także: Przychody Rainbow Tours w drugim kwartale br. zmalały o 98 proc. 14,9 mln zł półrocznej straty

Airbnb idzie na giełdę

Wcześniej kilkakrotnie pojawiały się informacje o tym, że Airbnb zamierza wystartować na nowojorskiej giełdzie, jednak ten debiut był kilkakrotnie odkładany.

Teraz Reuters opierając się na własnych źródłach poinformował, że plany wejścia Airbnb na giełdę pozostały aktualne. Według doniesień jeszcze w sierpniu br. firma złożyła w amerykańskich instytucjach regulacyjnych oficjalne dokumenty związane z wejściem na Nasdaq. Obsługą IPO zajmują się banki Morgan Stanley i Morgan Sachs.

Giełdowy start Airbnb miałby nastąpić do końca 2020 r. Dokładny termin nie jest znany. Platforma chce pozyskać ze sprzedaży akcji kwotę 3 mld dol., dzięki której firma osiągnęłaby kapitalizację na poziomie 30 mld dol. Wykonanie planu ma pomóc Airbnb w pokonaniu kłopotów związanych z pandemią.

Czytaj także: Airbnb: lokalne podróże zdominują rynek turystyczny w 2021 roku

Dołącz do dyskusji: Airbnb planuje debiut na Nasdaq. Chce uzyskać od inwestorów 3 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl