SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszają testy aplikacji AirPnP, warszawiacy będą mogli zarabiać na udostępnianiu toalet

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zaczyna testy aplikacji mobilnej AirPnP, która ma pozwalać właścicielom nieruchomości zarabiać na udostępnianiu potrzebującym osobom swoich toalet. Organizacja chce w ten sposób zwrócić uwagę nie niewystarczającą liczbę toalet publicznych.

Article

- Air Poo and Pee (w skrócie AirPnP) to nowa usługa łącząca ludzi. Każdy z nas ma podstawowe potrzeby fizjologiczne. Wielu z nas ma problem z korzystaniem z publicznych toalet. Często trudno jest szybko znaleźć toaletę, która jest blisko lub jest dostatecznie czysta. Teraz nie musisz już się o to martwić - stwierdzono w serwisie internetowym nowej aplikacji.

- AirPnP pozwoli każdemu, kto będzie chciał, zarabiać na udostępnianiu własnej toalety innym. A wszystkim pomoże rozwiązać problem z brakiem dostępnych toalet publicznych - poinformowano na fanpage’u facebookowym Miasto Jest Nasze.

- Testujemy aplikację #AirPnP, która pozwoli zarabiać na udostępnianiu własnej toalety! Jeśli przejdzie fazę testów, być może uda nam się wspólnie rozwiązać problem z dostępnością toalet w #Warszawa w modelu #sharingeconomy - dodano na profilu twitterowym organizacji.

 

AirPnP jako Uber i AirBnB dla toalet

Nowa aplikacja ma działać w modelu tzw. gospodarki współdzielonej polegającym na bezpośrednim łączeniu ludzi potrzebujących jakichś usług z tymi mogącymi je udostępnić. W takim systemie działa szereg innych aplikacji usługowych, m.in. przewozowy Uber oraz do służące wynajmowania noclegów AirBnB (od którego AirPnP wzięło swoją nazwę).

W przypadku AirPnP tą usługą jest skorzystanie z toalet. Właściciele mieszkań i innych nieruchomości z toaletami będą mogli ogłaszać się, a osoby potrzebujące skorzystać z toalety przeglądać w aplikacji, gdzie w pobliżu jest to możliwe. Właściciele toalet za usługę będą mogli pobierać opłaty.

Aplikacja AirPnP od wtorku będzie testowana w Warszawie. Została przygotowana w wersjach na Androids i iOS. - Pochwalę się: wszedłem do wąskiego grona testerów nowej aplikacji #AirPnP. Dzięki niej każdy może udostępnić swoją toaletę innym za drobną opłatą. Oceny użytkowników same zweryfikują ofertę. Tak działa wolny rynek i #SmartCity - stwierdził na Twitterze Jan Mencwel, prezes Miasto Jest Nasze.

Organizacja poprzez nową aplikację chce zwrócić uwagę na niewystarczającą dostępność toalet publicznych w Warszawie. - Odpowiadając na głosy krytyczne: też mamy pewne obawy, że idea udostępniania swoich toalet za "drobną opłatą" może nie wypalić. Ale postanowiliśmy jednak włączyć się w projekt jako testujący, bo po pierwsze, nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, a po drugie, problem z dostępem do toalet w Warszawie jest rzeczywiście dość duży - napisano na fanpage’u stowarzyszenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszają testy aplikacji AirPnP, warszawiacy będą mogli zarabiać na udostępnianiu toalet

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kik
Super, że nie piszecie wprost, że to akcja społeczna/prowokacja że strony aktywistów względem problemu ilości toalet publicznych w stolicy :)
odpowiedź
User
Mr. No
To nie jest akcja aktywistów. Oni zostali włączeni jako „twarz” akcji przez agencję przygotowującą kejs na festiwal. To chyba oczywiste:)
odpowiedź
User
zenek
Aktywiści są czasami super - Czajka leje się strumieniem, a oni bawią się w aplikacje i viralowe zabawy. Będzie fejm, będą wywiadziki i posty, wszystko się zgadza - przy kraftowym piwku za 24 zł będzie o czym opowiadać koledze z NY.
odpowiedź