SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzeczne opinie Lecha i Jarosława Kaczyńskich o KRS na plakatach przeciw reformie sądownictwa

Akcja Demokracja umieściła w centrum Warszawy plakaty z diametralnie różnymi wypowiedziami braci Kaczyńskich o Krajowej Radzie Sądownictwa: pochlebną Lecha i krytyczną Jarosława. W ten sposób promuje petycję ze sprzeciwem wobec reformy sądownictwa przygotowywanej przez rząd.

Article

Na jednym billboardzie znajduje się wypowiedź Lecha Kaczyńskiego, że „postulat utworzenia Krajowej Rady Sądownictwa stanowił ważny krok na drodze do uczynienia z Polski demokratycznego państwa prawa”, a na drugim - niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego, że „Krajowa Rada Sądownictwa to instytucja postkomunistyczna”.

Plakaty znajdują się na ścianie budynku między Ministerstwem Sprawiedliwości a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Sfinansowali je aktywiści Akcji Demokracji.

 

Akcja Demokracja poprzez te billboardy chce wyrazić sprzeciw wobec przygotowywanej przez rząd reformy sądownictwa. Organizacja zbiera w internecie podpisy pod petycją „Sądy wolne od polityków!”.

- Sprzeciwiamy się atakom polityków na niezależne organy i instytucje, stojące na straży niezawisłości sędziów (Chodzi m.in. o Krajową Radę Sądownictwa, która odgrywa kluczową rolę w powoływaniu sędziów oraz stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów (art. 179 i 186 Konstytucji) a także Sąd Najwyższy, który sprawuje nadzór nad działalnością sądów (art. 183 Konstytucji)). To one mają bronić nas w nierównym starciu z każdą władzą - czytamy w treści petycji. - Propozycje ministra Ziobry mogą prowadzić do sytuacji, w której w wymiarze sprawiedliwości zasiądą podlegli partii urzędnicy. Polskie sądy wymagają reformy. Nie chcemy jednak, by sprawiedliwość w Polsce wymierzali politycy - podkreśla Akcja Reformacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzeczne opinie Lecha i Jarosława Kaczyńskich o KRS na plakatach przeciw reformie sądownictwa

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Kampania, ze względu na nośnik, skierowana do mieszkańców miast. Czyli przekonywanie przekonanych.
odpowiedź
User
widz555
Bardzo dobra metoda. Bez wyzwisk, czyste fakty, król jest nagi!
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Bardzo dobra metoda. Bez wyzwisk, czyste fakty, król jest nagi!


Poczekaj chwilę.
Zaraz Ci udowodnią, że to...tym gorzej dla faktów.
odpowiedź