SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcje warte 1,66 mln zł dla menadżerów Gremi Media

Zarząd Gremi Media, wydającej m.in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, zdecydował, że firma wyemituje akcje warte obecnie 1,66 mln zł, które jej kluczowi menedżerowie będą mogli objąć za kilka proc. ceny rynkowej. To część obowiązującego w wydawnictwie od połowy 2020 roku programu motywacyjnego.

Siedziba "Rzeczpospolitej", fot. materiały prasoweArticle

Zgodnie z decyzją zarządu Gremi Media wyemituje 9 891 akcji. W ciągu 30 dni wskazane przez radę nadzorczą osoby związane z firmą, m.in. członkowie zarządu, będą mogli objąć te walory po 4 zł za sztukę.

Akcje będą objęte dywidendą za okres od początku ub.r. Przy cenie 168 zł na koniec czwartkowej sesji pakiet 9 891 akcji Gremi Media jest warty 1,66 mln zł.

Wiosną ub.r. do menedżerów firmy w ramach programu motywacyjnego trafiło 52 tys. akcji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od czerwca ub.r. prezesem Gremi Media jest Maciej Maciejowski, a z początkiem stycznia do zarządu dołączył Radosław Kucko, poprzednio związany z Interią. Od połowy 2018 roku członkiem zarządu jest natomiast Jarosław Machocki.

Gremi Media wydaje m.in. dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Sport” oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, jest też większościowym akcjonariuszem E-Kiosku. W trzecim kwartale ub.r. skonsolidowane przychody firmy zmalały o 2,9 proc. do 23,65 mln zł, a zysk netto spadł z 3,12 mln do 657 tys. zł. Wyniki finansowe wydawcy pogorszyły się także w ujęciu trzech kwartałów.

Dołącz do dyskusji: Akcje warte 1,66 mln zł dla menadżerów Gremi Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl