SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcjonariusze Sferii proponują spółce Hawe połączenie

Akcjonariusze Sferii zadeklarowali chęć objęcia akcji nowej emisji firmy telekomunikacyjnej Hawe w zamian za aport w postaci 100% akcji Sferii, powiadomiło Hawe w komunikacie.

O planach tych Hawe powiadomiła spółka Presto, akcjonariusz Hawe posiadający ok. 30% akcji. Jednocześnie Presto zażądało zwołania WZA w tej sprawie.

"Zasadnym byłoby zatem zawarcie w porządku obrad (…) zobowiązania zarządu spółki do podjęcia wszelkich czynności faktycznych i prawnych, jakie okażą się konieczne do przeprowadzenia podwyższenia kapitału zakładowego Hawe w drodze emisji nowych akcji, które zostaną objęte przez aktualnych akcjonariuszy spółki Sferia w zamian za aport w postaci 100% akcji Sferii" - czytamy w komunikacie.

Presto zwrócił się również z propozycją zmian w radzie nadzorczej Hawe.

"Zarząd Hawe niezwłocznie podejmie działania aby zapoznać się z przedmiotem potencjalnego aportu. Podjęte zostaną rozmowy ze spółką Sferia celem umożliwienia przeprowadzenia badania spółki. (…) Efektem działań będzie zwołanie przez zarząd Walnego Zgromadzenia i przedstawienie stosownej dokumentacji i opinii zarządu w tej sprawie" - czytamy w komunikacie zarządu Hawe do informacji akcjonariusza.

Sferia, jest operatorem telekomunikacyjnym, należącym do grupy kontrolowanej przez właściciela Polsatu, Zygmunta Solorza - Żaka. Przeprowadzenie proponowanej transakcji może oznaczać przejęcie przez Solorza-Żaka kontroli nad Hawe i "odwrotne przejęcie" dzięki któremu Sferia wejdzie na GPW. W zeszłym roku Cyfrowy Polsat objął ok. 11% akcji Sferii za 53,4 mln zł, ale pod presją akcjonariuszy mniejszościowych wycofał się z transakcji. Obecna wartość rynkowa Hawe to ok. 315 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Hawe miało 5,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,27 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 31,24 mln zł wobec 21,17 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcjonariusze Sferii proponują spółce Hawe połączenie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl