SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update usunie Painta, 3D Buildera, Outlook Express i synchronizację ustawień

Microsoft ujawnił, że zapowiadana duża aktualizacja systemu Windows 10 o nazwie Fall Creators Update wyłączy w nim ponad 20 aplikacji i rozwiązań znanych z poprzednich i obecnej wersji Windows. Na liście znalazł się między innymi Paint - prosty i ceniony przez wielu użytkowników program graficzny.

Article

Data udostępnienia Fall Creators Update do systemu Windows 10 nie jest na razie precyzyjnie znana. Teraz jednak Microsoft zapowiedział w swoim dziale wsparcia technicznego, że aktualizacja wyłączy w systemie ponad 20 dostępnych obecnie programów i narzędzi.

Paint
Największe kontrowersje może wywołać decyzja Microsoftu o wyłączeniu wraz z aktualizacją aplikacji Paint obecnej w systemach Windows od 1985 r. Chodzi o powszechnie znany edytor graficzny, za pomocą którego można  na poziomie najbardziej podstawowym obrabiać pliki graficzne oraz zdjęcia. Microsoft zaznacza jednak, że w Windows 10 pozostanie program Paint 3D, który zapewnia prawie wszystkie funkcjonalności podstawowego Painta.

3D Builder
Wśród aplikacji wycofywanych przez Fall Creators Update znalazł się także program do budowania obiektów w środowisku 3D. Większe możliwości trójwymiarowych kreacji stwarza obecnie według Microsoftu Paint 3D oraz funkcja Drukowanie 3D. Producent zaznacza przy tym, że 3D Builder będzie można w razie potrzeby ściągnąć ze sklepu Windows Store i ponownie zainstalować w systemie.

System Image Backup – Kopia zapasowa systemu
Microsoft nie wyjaśnia dlaczego usuwa tę funkcję z Windows 10. Zaleca stosowanie do tworzenia kopii zapasowych rozwiązania firm zewnętrznych opartych na chmurze.

Synchronizacja ustawień
Kolejną zmianą wprowadzoną przez zapowiadaną aktualizację ma być rezygnacja z funkcji pozwalającej na synchronizowanie ze sobą ustawień w systemie przydatnej m.in. przy zmianie komputera na nowszy egzemplarz. Microsoft zapowiada, że w przyszłości opcja ta zostanie zastąpiona nowym rozwiązaniem.

Outlook Express
Po wprowadzeniu Fall Creators Update z Windows 10 ma ostatecznie zniknąć wprowadzony po raz pierwszy w 1996 r. program pocztowy Outlook Express. Precyzyjnie rzecz biorąc aktualizacja usunie z systemu biblioteki Outlook Express, co ostatecznie uśmierci tę znaną wielu użytkownikom Windows, ale przestarzałą już aplikację. Dla użytkowników domowych do obsługi e-maili będzie służył program o nazwie Poczta.

Poniżej pełna lista aplikacji, które znikną z Windows 10 wraz z zainstalowaniem w nim aktualizacji Fall Creators Update.
3D Builder
Apndatabase.xml
Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET)
IIS 6 Management Compatibility
IIS Digest Authentication
Microsoft Paint
Outlook Express
Reader
Reading List
RSA/AES Encryption for IIS
Sync Your Settings
Screen saver functionality in Themes
Syskey.exe
System Image Backup (SIB)
TCP Offload Engine
Tile Data Layer
TLS RC4 Ciphers
Trusted Platform Module (TPM) Owner Password Management
Trusted Platform Module (TPM): TPM.msc and TPM Remote Management
Trusted Platform Module (TPM) Remote Management
Windows Hello for Business deployment that uses System Center Configuration Manager
Windows PowerShell 2.0

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update usunie Painta, 3D Buildera, Outlook Express i synchronizację ustawień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl