SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft aktualizuje Windows 10. SMS-y pisane na komputerze i Schowek w chmurze

Microsoft udostępnił October 2018 Update, najnowszą aktualizację systemu operacyjnego Windows 10. Wśród najważniejszych nowości znalazła się aplikacja Your Phone pozwalająca na synchronizację komputera i telefonu, działający w chmurze Schowek umożliwiający przechowywanie wielu różnych treści, a także usprawnione narzędzie do wykonywania i obróbki zrzutów ekranowych.

Article

Nową aktualizację udostępnioną przez Microsoft użytkownicy Windows 10 mogą pobrać za pomocą Asystenta aktualizacji systemu, w nieco późniejszym terminie pojawi się ona także na platformie Windows Update.

Your Phone – SMS-y z komputera

Jedną z ciekawszych nowości zawartych w Windows 10  October 2018 Update jest aplikacja o nazwie Your Phone, która pozwala na głęboką integrację smartfona z systemem Android bądź iOS z komputerem.

Dzięki programowi użytkownik może m.in. przeglądać na ekranie komputera zdjęcia czy inne treści przechowywane w smartfonie. Your Phone pozwala także na odczytywanie oraz pisanie i wysyłanie wiadomości SMS na wybrany telefon bez konieczności korzystania z własnego smartfona.

 

 

Schowek w chmurze

Kolejną nowością zastosowaną przez Microsoft w obecnej aktualizacji Windows 10 jest Schowek wykorzystujący do swojego działania internetową chmurę.

Dzięki nowemu rozwiązaniu treści kopiowane do Schowka są dostępne dla użytkownika niezależnie od tego jakiego sprzętu aktualnie używa – ze skopiowanych tekstów lub zdjęć może korzystać za pomocą smartfona, komputera czy tabletu.

Kolejną zaletą nowego Schowka jest fakt, że może w nim być przechowywanych wiele treści dostępnych z poziomu chmury, a nie tylko ostatni skopiowany materiał, jak ma to miejsce w wypadku wcześniejszych wersji Windows.

Łatwiejsze screeny i inne nowości

W październikowej aktualizacji Windows 10 Microsoft usprawnił też działanie narzędzia służącego do tworzenia i obróbki zrzutów ekranowych. Nowa funkcja pozwala na szybkie wykonanie screena i jego dostosowanie do potrzeb użytkownika bez konieczności przenoszenia zrzutu i jego dalszej obróbki za pomocą specjalnego programu graficznego.

Wśród innych nowości znalazły się także możliwość wyświetlania Eksploratora plików w ciemnych barwach, usprawniona wyszukiwarka zsynchronizowana z asystentem Cortana, nowe emoji, a także wygodniejsza obsługa przeglądarki Microsoft Edge z możliwością blokowania filmów z domyślnie włączonym dźwiękiem.

Według danych ujawnionych przez Microsoft w maju br. system Windows 10 działa obecnie w ponad 700 mln różnych urządzeń na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft aktualizuje Windows 10. SMS-y pisane na komputerze i Schowek w chmurze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl