SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Trójki znika Aleksandra Kaczkowska i jej "Ciemna strona mocy"

Z Programem Trzecim Polskiego Radia żegna się Aleksandra Kaczkowska, dziennikarka muzyczna, pracująca dla tej anteny od 2006 roku, prowadząca ostatnio autorską audycję muzyczną "Ciemna Strona Mocy". Nieoficjalnie wiemy, że powodem rozstania jest to, iż nadawca nie przedłużył umowy, która wygasa Kaczkowskiej w połowie czerwca. To kolejna osoba, która w ostatnich tygodniach znika z anteny Trójki.

Fot. Polskie Radio Article

Aleksandra Kaczkowska (Alex Lua Kaczkowska) to dziennikarka, ale i znana fotograficzka. W stacjach radiowych pracuje od 1996 roku, zaczynając w Jazz Radiu. Następnie związana była m.in. z Radiem Wawa, Radiostacją i Radiem BiS, a w 2006 roku zadebiutowała w radiowej Trójce, prowadząc „Popołudniowe rozmowy z dźwiękiem” (audycja nadawana wówczas w sobotnim paśmie „Zapraszamy do Trójki”). Prywatnie dziennikarka jest córką legendarnego dziennikarza muzycznego Piotra Kaczkowskiego, związanego przez lata z Polskim Radiem, obecnie - z Radiem 357.

Od 2007 roku aż do czerwca br. Kaczkowska przygotowywała autorską audycję muzyczną „Ciemna Strona Mocy”, ostatnio nadawaną w niedziele pomiędzy godz. 23:05 – 2:00. Teraz program znika z anteny; nie wyemitowano go już w ostatnią niedzielę, 12 czerwca. - Nie będziemy się słyszeć dziś po 23:05 i dlatego przygotowałam dla Was playlistę - taką na wyciszenie, zebranie myśli, na oddech - napisała lakonicznie Kaczkowska na swoim facebookowym fanpage’u.

Kaczkowska to kolejna muzyczna dziennikarka, która znika z anteny Trójki. W ostatnich tygodniach Polskie Radio przeniosło do podcastów dwie trójkowe audycje Wojciecha Ossowskiego – „Ossobliwości muzyczne” i „Klub folkowy”.  Pod koniec maja Program Trzeci PR przestał też nadawać niedzielną audycję Romana Dziewońskiego – „Do trzech razy nuta”.

W okresie między lutym a kwietniem 2022 roku udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. (według badania Radio Track).

 

Dołącz do dyskusji: Z Trójki znika Aleksandra Kaczkowska i jej "Ciemna strona mocy"

159 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J.
Dziewoński, Ossowski, Kaczkowska. Kto następny? Trzeba nie mieć mózgu żeby pozbywać się takich autorytetów muzycznych. Niezwykła strata dla Trójki.
320 8
odpowiedź
User
A.
W ciągu kilku ostatnich tygodni z Trójki zniknął Redaktor Dziewoński, Wojtek Ossowski, teraz Red. Kaczkowska. Wybitni dziennikarze odchodzą, a oracz rządzi! Co za czasy :-(
304 8
odpowiedź
User
wqr**ona
Moje serce krwawi! Kompletnie nie rozumiem polityki zarządzających PR3! Aleksandra Kaczkowska i jej audycje to była jedna z najmocniejszych pozycji w ramówce. Jak można! Myślę, że po tym co się podziało w ostatnim czasie z Wojciechem Ossowskim, Romanem Dziewońskim, a teraz Aleksandrą Kaczkowską słuchalność spadnie jeszcze bardziej. lejdi botox, ciechan i inni sobie podobni idźcie się paść!
odpowiedź