SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Wojciechowska przeszła z RMF FM do RMF MAXX

Prezenterka "Faktów" RMF FM Aleksandra Wojciechowska zmieniła stanowisko. Teraz jest wydawcą i czyta serwisy informacyjne w siostrzanej stacji - RMF MAXX.

Aleksandra Wojciechowska, fot. RMF FMAleksandra Wojciechowska, fot. RMF FM

Aleksandra Wojciechowska, dziennikarka, która jeszcze do niedawna prezentowała "Fakty" na antenie RMF FM, została wydawcą w RMF MAXX. Teraz przygotowuje i czyta "Flesze" dla regionu kujawsko-pomorskiego. Można ją usłyszeć m.in. w serwisach informacyjnych RMF MAXX w Bydgoszczy i Inowrocławiu. "Flesze" nadawane są od poniedziałku do piątku w godz. 6-19 o pełnej godzinie.

Dziennikarka prowadzi również program na platformie subskrypcyjnej RMF Classic+ z najpiękniejszymi balladami. Można tam słuchać radia bez bloków reklamowych, a w czasie emisji spotów nadawane są zapowiedzi audycji i muzyka. W formie podcastów na platformie dostępne są zapisy audycji z anteny, a także nowe cykle przygotowywane przez dziennikarzy i autorów związanych z Grupą RMF.

Aleksandra Wojciechowska dołączyła do redakcji "Faktów" RMF FM w czerwcu 2019 r. Dwa miesiące wcześniej odeszła z Radia Gdańsk. Pracowała tam jako korespondentka, reporterka i prezenterka. Prowadziła również autorską audycję o savoir-vivre. Z Radiem Gdańsk była związana od lipca 2010 r.

- Odchodzę, bo zaczęło się ręczne sterowanie, bo kierownik informacji dba o interes swój i prezesa, a nie o swoich ludzi, doświadczonych dziennikarzy - wyznała nam Wojciechowska. Jednocześnie dodała: - To zaszczyt dołączyć do zespołu najlepszych dziennikarzy informacyjnych w Polsce. To też wyzwanie i ogromna odpowiedzialność. Cieszę się, że będę mogła rozwijać się zawodowo w Krakowie i uczyć od radiowców z pierwszej ligi - mówiła w rozmowie z nami o swoim przejściu do RMF FM.

RMF MAXX ma ponad 3 proc. słuchalności

Jak już informowaliśmy, od lutego nowym prezenterem RMF MAXX jest Filip Kliber, spiker piłkarski, którego głos można usłyszeć w czasie ekstraklasowych spotkań Cracovii. Można go usłyszeć w popołudniowym paśmie "I wszystko gra" nadawanym w dni powszednie w godz. 15-19 w Pile i Opolu, a także w niedzielne przedpołudnia (w godz. 9-12) w paśmie "Hity na Maxxa" nadawanym we wszystkich oddziałach stacji.

RMF MAXX to sieć 22 stacji lokalnych i regionalnych, skierowanych do osób w wieku 18-34 lata. Stacja gra muzykę w formacie CHR (Contemporary Hit Radio).

Według najnowszego badania Radio Track realizowanego przez pracownię Kantar Polska udział RMF MAXX pod względem słuchania w okresie od listopada 2022 r. do stycznia 2023 r. w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 3,3 proc. - dokładnie tyle samo, co rok wcześniej w analogicznym czasie.

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Wojciechowska przeszła z RMF FM do RMF MAXX

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Też mi "przejście"...
odpowiedź
User
Toadster
Dobre przejście, ale MAXX poza ewenentami to gra tak samo jak fuzja RMF FM i Eski. RMF gra obecnie sporo elektroniki i muzyka typu "dutch house" jest popularna na głównej antenie, a MAXX gra niestety sporo popu, w porównaniu z starymi latami, gdzie dominowała elektronika, hip-hop i r&b, a pop i rock był na dokładkę. Od 2008 r. MAXX zaczął stopniowo grać pop, ale nadal się wyróżniał elektroniką, nawet gdy po 2012 r. zaczęli puszczać coraz więcej popu. Od 2016 r. MAXX i RMF FM to dwie podobne stacje, szczególnie dzisiaj, gdzie RMF i MAXXa nie da się w większości odróżnić od siebie. Na obu pop i dance taki sam, taka sama również elektronika.
odpowiedź