SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro, Brand24, Prowly, Transenter i Audioteka.pl współtworzą inicjatywę European Tech Allinace

Pięć polskich firm z sektora technologicznego - Allegro, Brand24, Prowly, Transenter i Audioteka.pl - znalazło się wśród partnerów European Tech Allinace (EUTA) - nowej inicjatywy, która ma pomagać w rozwoju branży nowych technologii w Unii Europejskiej. - Zadaniem EUTA jest wzmocnienie interakcji między europejskimi spółkami technologicznymi - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Sadowski, szef Brand24.

Article

Oprócz pięciu polskich przedsiębiorstw z branży technologicznej wśród partnerów EUTA jest łącznie 26 firm partnerskich, m.in. Spotify, BlaBlaCar oraz Avast.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że najważniejszym celem powołanej w Strasburgu inicjatywy jest praca nad zniesieniem barier napotykanych w krajach członkowskich UE przez firmy funkcjonujące w segmentach internetu i hi-tech. Innym wątkiem prac EUTA ma być pomoc w przygotowaniu ostatecznej strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego.

- Kolejne 12 do 18 miesięcy będą kluczowym okresem dla wyłonienia ostatecznej wersji strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego - podkreśla Niklas Zennström, przewodniczący EUTA i współzałożyciel komunikatora Skype. - Do naszej inicjatywy przystąpiły wiodące w Europie firmy segmentu nowoczesnych technologii, których nowatorskie rozwiązania mają duży wpływ na wzrost gospodarki cyfrowej na europejskim rynku.

Z kolei Michał Sadowski, współtwórca i szef firmy Brand24 zaznacza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że EUTA może być sposobem na rozwiązanie niektórych istotnych problemów, z którymi boryka się branża technologiczna zarówno w Europie, jak i w Polsce.

- Zadaniem EUTA jest wzmocnienie interakcji między europejskimi spółkami technologicznymi - wyjaśnia Sadowski. - Mimo, że w wielu aspektach nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z Doliną Krzemową, to przepływ know how i chęć wzajemnej pomocy pomiędzy europejskimi (a jeszcze bardziej polskimi) spółkami jest bardzo słaby. Musimy to zmienić. Dużo więcej będzie wtedy europejskich podmiotów realnie konkurujących z gigantami z Kalifornii - zapowiada szef Brand24.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro, Brand24, Prowly, Transenter i Audioteka.pl współtworzą inicjatywę European Tech Allinace

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl