SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konta bankowe na Allegro coraz bliżej. Obsłuży je Aion

Allegro zawarło umowę z Aion Bankiem dotyczącą oferowania na platformie usług bankowych, na czele z rachunkami.

Article

W komunikacie Allegro wyliczono, że w ramach umowy Aion Bank będzie świadczył określone usługi bankowe, w tym rachunki płatnicze i oszczędnościowe (rachunki bankowe) dla klientów dokonujących zakupów na Allegro oraz udostępni techniczne funkcjonalności swojej platformy poprzez API, które będą obsługiwane przez Vodeno (to spółka zależna Aion Banku).

Natomiast Allegro Pay będzie świadczyć usługi outsourcingowe dla Aion w zakresie:wspierania klientów przy zakładaniu i obsłudze rachunków oraz zarządzania nimi poprzez platformę Allegro.

Umowa, podpisana na pięć lat z możliwością przedłużenia, zawiera postanowienia dotyczące wyłączności i zakazu konkurencji: Allegro może współpracować z innymi dostawcami usług BaaS, a Aion jest zobowiązany do nieudostępniania rachunków bankowych o funkcjonalnościach uzgodnionych w umowie p wskazanym odmiotom konkurencyjnym wobec Allegro i Allegro Pay.

Allegro oferuje pożyczki, teraz z prowizjami

System płatności Allegro Pay działa od jesieni 2021 roku, w ramach usługi kupujący mogą m.in. płacić za zakupy w ratach. Przy zwrocie środków w ciągu miesiąca nie są naliczane odsetki, spłatę można też rozłożyć na trzy, pięć, 10 lub 20 miesięcy.

W czerwcu ub.r. liczba użytkowników Allegro Pay przekroczyła milion. Skokowo wzrosła też suma zaciąganych pożyczek: w 2021 roku wyniosła 2 mld zł, w pierwszym kwartale ub.r. - 965 mln zł, a w całym 2022 roku sięgnęła 5,5 mld zł (Allegro spodziewało się przynajmniej 4 mld zł).

W grudniu ub.r. Allegro poszerzyło współpracę z Aion Bankiem, dotyczącą wcześniej wierzytelności z dłuższych pożyczek, o te 30-dniowe. Platforma podkreślała, że gdy kupujący zaczynają korzystać z Allegro Pay, średnio wydają ponad 35 proc. więcej niż dotychczas. Z początkiem lipca Allegro Allegro Pay zacznie pobierać prowizje od sprzedawców.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. W maju br. odwiedziło ją 19,06 mln użytkowników (czyli 64,29 proc. wszystkich internautów w Polsce), z których każdy spędził średnio godzinę, 55 minut i 43 sekundy (dane z Mediapanelu).

Grupa Allegro, do której należą też m.in. Ceneo, eBilet i przejęte wiosną ub.r. Mall Group i WE|DO, w pierwszym kwartale br. zwiększyła przychody rok do roku o 22,7 proc. do 1,71 mld zł, a jej zysk netto zmalał ze 166,9 do 157 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Konta bankowe na Allegro coraz bliżej. Obsłuży je Aion

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Nie spędziłem na allegro w maju nawet pół godziny. Nie mam allegro pay i nie założę u nich konta bankowego. Ja na głowę nie upadłem jeszcze.
odpowiedź
User
ja
Nie spędziłem na allegro w maju nawet pół godziny. Nie mam allegro pay i nie założę u nich konta bankowego. Ja na głowę nie upadłem jeszcze.
odpowiedź
User
qwdaxsx
pachnie wysokimi prowizjami za te konta... już bym wolał załozyć konto bankowe w google i tak wszystko o nas wiedzą, a przynajmniej konto darmowe.
odpowiedź