SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro z nową opcją dostaw, kosztuje nawet 22 zł

Na platformie Allegro pojawiły się nowa opcja dostaw zakupów: Allegro One Kurier z dostawą dzisiaj lub jutro i płatnością przy odbiorze. Dla użytkowników Allegro Smart! dostawa kosztuje 4,99 zł, dla innych kupujących jest dużo droższa.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W ramach Allegro One Kurier produkt jest dostarczany tego samego dnia w godz. 18-22 lub następnego dnia w godz. 8-20. Dostawy są realizowane od poniedziałku do soboty. Przy ofertach opcja wyświetlana jest każdego dnia do godziny ustalonej przez sprzedawcę (w przypadku dostaw dzisiaj jest to najpóźniej godz. 15, a dla tych realizowanych jutro - godz. 11).

Za zakupy przy odbiorze można płacić gotówką lub kartą. Użytkownik korzystający z Allegro Smart! za taką dostawę zapłaci dodatkowo 4,99 zł. Natomiast dla pozostałych kupujących stawki ustalają sprzedawcy: maksymalnie 21,99 zł za dostawę dzisiaj i do 17,99 zł za dostawę jutro.

Jakie są koszty po stronie sprzedawców? W ramach ofert z Allegro Smart! zapłacą od 0,99 do 4,99 zł za przesyłkę, a przy innych ofertach: 21,98 zł za dostawę dzisiaj i 17,98 zł jutro.

W ramach Allegro Smart! za każdą kolejną przesyłkę o wartości minimum 80 zł zostanie naliczone 2,49 zł, a za tę z przedziału 40-79,99 zł - 0,99 zł.

Dostawy Allegro One Kurier został są obecnie dostępne w prawie 20 miastach: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Częstochowie i 9 miastach z okręgu górnośląskiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W drugiej połowie listopada ub.r. roczna subskrypcja Allegro Smart! podrożała z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł. Nie zmienił się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal wynosi 10,99 zł. Równocześnie Allegro wycofało się z wprowadzenia do regulaminu zapisu pozwalającego podwyższać w oparciu o wskaźniki inflacyjne ceny i minimalnej kwoty zakupów w ramach Allegro Smart!

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał ub.r. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro z nową opcją dostaw, kosztuje nawet 22 zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dzidek
i na co komu ten pośpiech? trzeba się wyluzować
odpowiedź