SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zwalnia w Grupie Mall. Będą redukcje w Polsce?

Grupa Allegro pożegnała się z kilkudziesięcioma pracownikami przejętej wiosną ub.r. czeskiej Grupy Mall. - Chcemy jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby klientów i dlatego też dostosowujemy nasze struktury do nowych wyzwań - tłumaczy rzecznik Allegro.

Biuro AllegroBiuro Allegro

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynika, że Grupa Allegro zwolniła około 50 osób z Grupy Mall, na rynku pojawiły się pogłoski o planach zwolnień w Polsce.

- Generalnie mamy zasadę nie komentowania plotek. Nie jest żadną tajemnicą, że przygotowujemy się do startu naszego modelu marketplace i strony allegro .cz na rynku czeskim i proces regionalnej integracji jest już bardzo zaawansowany. Chcemy jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby klientów i dlatego też dostosowujemy nasze struktury do nowych wyzwań. Zależy nam, aby nasze zespoły współpracowały ze sobą we wszystkich sześciu krajach, dlatego - po dokładnych analizach - zdecydowaliśmy się na zmiany organizacyjne w Mallu - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik Allegro, pytany, czy to prawda, że w Czechach straciło pracę około 50 osób i czy Allegro planuje zwolnienia w Polsce.

- Warto podkreślić, że zapewniamy wsparcie tym kilkudziesięciu osobom, z którymi się pożegnaliśmy. Pomagamy im w znalezieniu nowego zatrudnienia. Zadbaliśmy także o to, aby wszyscy otrzymali odpowiednią, dostosowaną do stażu pracy odprawę, jako uznanie ich zaangażowania i pracy - wyliczył.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Firmy technologiczne na całym świecie zwalniają, co związane jest bezpośrednio z trudną globalną sytuacją ekonomiczną. My też zareagowaliśmy na te wyzwania wyraźnie ograniczając nowe zatrudnienie we wszystkich spółkach począwszy od połowy 2022 roku - dodał Gruszka.

Obecnie w grupie Allegro pracuje około 7 tys. osób.

Allegro odpisało 2,3 mld zł z wyceny Grupy Mall i WE|DO

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał ub.r. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

W drugiej połowie listopada ub.r. roczna subskrypcja Allegro Smart! podrożała z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł. Nie zmienił się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal wynosi 10,99 zł. Równocześnie Allegro wycofało się z wprowadzenia do regulaminu zapisu pozwalającego podwyższać w oparciu o wskaźniki inflacyjne ceny i minimalnej kwoty zakupów w ramach Allegro Smart!

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Dołącz do dyskusji: Allegro zwalnia w Grupie Mall. Będą redukcje w Polsce?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl