SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro będzie pokazywać polskie oferty za granicą. Zmiany w ocenach i Smarcie!

Allegro wprowadza do regulaminu zapis pozwalający wyświetlać oferty także na jego zagranicznych platformach. W ofertach z Allegro Smart! będzie wymaganych więcej wariantów dostawy, a oceny sprzedawców będą mogli zamieszczać nie tylko kupujący z całkowicie aktywowanym kontem.

Article

11 kwietnia w regulaminie Allegro pojawi się zapis umożliwiający wyświetlanie ofert z polskiej wersji Allegro także w innych serwisach należących do firmy, m.in. tych które zostaną uruchomione w przyszłości.

- Dzięki temu będziemy mogli za Twoją zgodą pokazać kupującym w nowych domenach Twoje oferty z wysyłką zagraniczną. Pozwoli Ci to dotrzeć do większej liczby klientów spoza Polski i w łatwy sposób wejść na nowe rynki - zapowiada Allegro sprzedawcom.

To kolejny efekt ekspansji zagranicznej Allegro. Wiosną ub.r. firma za 867 mln euro przejęła Mall Group i WE|DO, do których należą platformy e-commerce’owe w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji.

Z końcem czerwca zamknięto polski e-sklep Mall, jego klientów zachęcono do przejścia na Allegro. Natomiast Allegro w sierpniu uruchomiło swoją wersję w języku czeskim. To kolejna obcojęzyczna odsłona serwisu, po ukraińskiej i angielskiej, udostępnionych w pierwszej połowie ub.r.

W Allegro Smart! wymaganych więcej opcji dostaw

W najbliższym czasie na Allegro pojawią się też zmiany dla sprzedawców firmowych dotyczące usługi Allegro Smart! Od 25 kwietnia każda oferta z oznaczeniem Smart! oprócz jednej z wymaganych kurierskich metod dostawy będzie musiała zawierać przynajmniej dwa inne warianty przesyłki: do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego. Wyjątkiem są oferty z produktami, których ze względu na rozmiar czy wagę nie można umieścić w skrzynce automatu.

Do wyboru będą następujące metody dostawy:
-Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier),
- Paczkomaty InPost,
- punkty Poczta, Żabka,
- Orlen Paczka,
- odbiór w Punkcie DPD Pickup,
- odbiór w Punkcie UPS,
- odbiór w Punkcie Pocztex,
- Automat Pocztex,
- odbiór w Punkcie DHL.

Ta ostatnia opcja pojawi się 18 kwietnia br. Przesyłka o standardowych wymiarach i wadze będzie kosztowała 10,99 zł brutto, natomiast w ramach Allegro Smart! dopłata będzie wynosiła, w zależności, od ceny produktu, od 0,99 do 4,99zł.

Natomiast w trzecim kwartale br. wprowadzone zostaną dalsze wymogi dla ofert z Allegro Smart!: minimum dwie metody dostawy do drzwi oraz przynajmniej trzy inne metody dostawy (do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego).

18 kwietnia zdrożeją wysyłki do Czech realizowane przez firmę Packeta:
- dostawa do punktu odbioru lub automatu paczkowego: z 9,59 do 10,99 zł,
- opłata dodatkowa za zwrot do nadawcy: z 9,59 na 10,99 zł.

Ponadto od 11 kwietnia dostawy w ramach Allegro Smart! nie będą już dotyczyły leków weterynaryjnych bez recepty.

Bez zwykłych kont z małżonkiem

11 kwietnia Allegro usunie możliwość współdzielenia zwykłych kont z małżonkami. - Nie dodasz także numeru rachunku do wypłat, który należy do Twojego małżonka. Jeśli na Twoim koncie rachunek do wypłat należy do Twojego małżonka i został dodany wcześniej, nie usuniemy go. Nadal możesz też zmieniać właściciela konta na swojego małżonka - zapowiedziano użytkownikom.

Natomiast oceny sprzedającym będą mogli wystawiać wszyscy kupujący, także ci bez pełnej aktywacji konta Allegro. Obecnie kupujący może zmienić lub usunąć zamieszczoną ocenę w ciągu 90 dni od zakupu. Teraz również po tym okresie będzie mógł zwrócić się do administracji platformy o skasowanie dodanej wcześniej oceny.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z końcem maja z Allegro Lokalnie zniknie możliwość uruchamiania zbiórek. Środki zebrane w tych założonych wcześniej będzie można wypłacać tak jak dotychczas. Allegro podkreśla, że zbiórki można organizować w sekcji Allegro Charytatywni.

Na Allegro Lokalnie od 11 kwietnia użytkownicy nie będą już mogli rezerwować zakupu. Obecnie po wybraniu tej opcji kupujący ma 12 godzin na zrealizowanie zakupu, a w tym czasie oferta nie jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania.

Na Allegro Lokalnie dłuższe i droższe pakiety

Również 11 kwietnia na Allegro Lokalnie zmienią się pakiety ogłoszeń w wybranych podkategoriach motoryzacyjnych i nieruchomościowych. W przypadku tych pierwszych czas wyświetlania ofert w ramach pakietu Lite wzrośnie z jednego do 10 dni, a w Turbo - z 10 do 30 dni.

W zdecydowanej większości pakietów wzrosną opłaty za wystawienie i wyróżnienie ogłoszeń - zarówno dla sprzedawców z kontami zwykłymi, jak i firmowymi.

Seria podwyżek na Allegro

W listopadzie ub.r. roczna subskrypcja Allegro Smart! podrożała z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł. Nie zmienił się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal wynosi 10,99 zł. Równocześnie Allegro wycofało się z wprowadzenia do regulaminu zapisu pozwalającego podwyższać w oparciu o wskaźniki inflacyjne ceny i minimalnej kwoty zakupów w ramach Allegro Smart!

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał ub.r. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro będzie pokazywać polskie oferty za granicą. Zmiany w ocenach i Smarcie!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl