SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro podnosi opłaty dla sprzedawców za dostawy w Allegro Smart!

Z początkiem lutego sprzedawców będą obowiązywały nowe stawki za przesyłki zakupów w ramach Allegro Smart! Znacznie więcej niż teraz będą płacili za dostawy zamówień o wartości od 80 zł.

Obecnie w ramach Allegro Smart! w przypadku prawie wszystkich metod dostawy przesyłek krajowych do punktów odbioru i Paczkomatów obowiązują dwie stawki, które sprzedawcy płacą platformie: 0,99 zł przy zamówieniach w cenie do 100 zł i 1,99 zł przy droższych.

Znacznie droższe są jedynie dostawy do punktów Poczty Polskiej za pobraniem - kosztują odpowiednio 4,48 i 5,48 zł.

Nowe stawki dla sprzedawców za dostawy w Allegro Smart!

Od początku lutego sprzedawców na Allegro będzie obowiązywał cennik, w którym wyznaczono cztery przedziały wartości przesyłek: od 40 do 79,99 zł, od 80 do 199,99 zł, od 200 do 299,99 zł oraz 300 zł i więcej.

Stawka 0,99 zł będzie obowiązywała tylko w najniższym przedziale, w kolejnych będzie to odpowiednio 2,49, 3,99 i 4,99 zł. Natomiast przy dostawie za pobraniem do punktów Poczty Polskiej sprzedawcy będą płacili od 4,48 do 8,48 zł.

Dalej bezpłatne dla sprzedawców będą dostawy w ramach One Box, czyli do automatów Allegro (usługę miesiąc temu uruchomiono w Warszawie, a w poniedziałek ogłoszono jej start w kolejnych ośmiu miastach), oraz w ramach One Punkt, czyli do saloników Kolportera i punktów Epaka.

Przy czym i to ma się zmienić. - Oferta ta jest ograniczona czasowo. O jej zmianach poinformujemy w przyszłym roku - zaznaczono w komunikacie Allegro.

Zmiana cen dostaw kurierskich w Allegro Smart!

Cennik uzależniony od identycznych przedziałów wartości przesyłek (od 40 do 79,99 zł, od 80 do 199,99 zł, od 200 do 299,99 zł oraz 300 zł i więcej) od lutego będzie też obowiązywał przy dostawach kurierskich.

Przy płatności z góry stawki za dostawy kurierami UPS, DPD i Pocztexu będą wynosić o 1,99 do 6,99 zł, a w wariancie za pobraniem doliczane będzie za każdym razem 3,49 zł.

Obecnie za dostawę kurierską Pocztexem i DPD, przy płatności z góry, sprzedawca płaci 3,99 zł, a za dostawę kurierek UPS przesyłek o wadze do 5 kg - 1,99 zł. We wszystkich tych metodach obowiązuje promocja, w której do 3 stycznia przesyłki o wartości od 40 zł do 79,99 zł są darmowe.

Dostawy za pobraniem są droższe: Pocztexem i DPD kosztuja 7,48 zł, a UPC - 5,48 zł. Wszystkie stawki obowiązują niezależnie od wartości przesyłek.

Inne stawki zwrotów za Allegro Mix

Z początkiem lutego zmienią się też stawki, które w ramach opcji Allegro Mix są zwracane przez platformę sprzedawcom we własnym zakresie rozliczającym się z dostawcami przesyłek.

Również tutaj wprowadzono cztery przedziały cenowe zależne od wartości zamówień.

Przy droższych zamówieniach zwroty dla sprzedawców będą niższe niż obecnie. Teraz przy Allegro X-Press Couriers i Kurierze PickPack sprzedawca dostaje do 11 zł (w ramach promocji zaplanowanej do 3 stycznia - 14,99 zł przy zamówieniach o wartości od 40 zł do 79,99 zł, przy Allegro Orlen Paczka i Orlen Paczka - do 5,71 (przy zamówieniach poniżej 100 zł) lub do 4,71 zł (zamówienia od 100 zł), a przy odbiorze w punkcie UPS - do 7 zł (zamówienia poniżej 100 zł) lub do 6 zł (zamówienia od 100 zł).

Allegro zapowiada, że nowe stawki w niektórych przypadkach zostaną naliczone za dostawę zamówień opłaconych w ostatnich dniach stycznia.

- Zależy to od momentu, w którym dostajemy od danego przewoźnika informację, na podstawie której naliczamy opłatę. W zależności od przewoźnika może to być na przykład moment wygenerowania etykiety, wysyłki, odbioru przesyłki przez kuriera czy jej dostarczenia - opisano w komunikacie dla sprzedawców.

Allegro kupi Mall Group za 881 mln euro

Na Allegro trwa obecnie kilka promocji dotyczących Allegro Smart! Na początku listopada cenę rocznej subskrypcji tej usługi obniżono z 49 do 39 zł, taka oferta będzie obowiązywała do 23 grudnia.

Ponadto platforma testowo oferuje niektórym użytkownikom dostawy w ramach Allegro Smart! już przy zakupach o wartości 30 zł, a nawet tylko 1 zł. Testy zaplanowano od końcówki listopada do końca stycznia, nie ujawniono, jak dużą grupę kupujących obejmują.

Na początku listopada Allegro podpisało umowę przejęcia 100 proc. udziałów platformy e-commerce Mall Group i firmy logistycznej WE|DO działających m.in. w Czechach i na Słowacji. Zapłaci 881 mln euro, częściowo swoimi akcjami.

Firma Allegro, do której należą też porównywarka Ceneo i spółka eBilet Polska, w trzecim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów o 32,9 proc. do 1,23 mld zł i wyniku netto ze 131,7 mln zł straty do 324,4 mln zł zysku. Na platformach firmy jest 13,3 mln aktywnych kupujących, wartość średnich zakupów realizowanych przez każdego zwiększyła się o 24,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Allegro podnosi opłaty dla sprzedawców za dostawy w Allegro Smart!

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Czyli sprzedawca sprzedając artykuł za 40zł w SMART kurierem płaci allegro 10% prowizji i 2zł za smarta. Łącznie 6zł, czyli sprzedaje artykuł za 34zł.
odpowiedź
User
Prof
UPS a nie UPC!!!
odpowiedź
User
Clint Eastwood
Świąteczny prezent od alledrogo dla Amazonu
odpowiedź