SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykański T-Mobile kończy z roamingiem

Sieć T-Mobile w USA chce od 31 października udostępnić swoim klientom w 100 krajach nielimitowany dostęp do internetu oraz usług tekstowych bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Amerykański T-Mobile kończy z roamingiem

Nielimitowany internet dostępny dla amerykańskich klientów T-Mobile przebywających za granicą w jednym ze 100 objętych ofertą krajach będzie miał prędkość 128 kb/s, ale operator umożliwi wykupowanie dodatkowych pakietów, które zapewnią najszybszą dostępną w danym regionie prędkość transmisji danych na dzień, tydzień lub dwa tygodnie. Wówczas jednak wprowadzone zostaną również limity transferu. Operator zapowiada też ujednolicenie cen za minutę połączenia w roamingu, która odtąd ma wynosić 20 centów.

Pomysł ten jest częścią projektu Uncarrier mającego na celu wykorzystać globalną pozycję operatora i zmienić zasady panujące na rynku telefonii komórkowej. T-Mobile zauważa, że 40 proc. Amerykanów podczas podróży wyłącza transmisję danych w swoich urządzeniach w obawie przed dodatkowymi opłatami. Zniesienie tych ograniczeń ma sprawić, że klienci sieci będą częściej korzystali z jej usług bez względu na to, gdzie będą się znajdowali.

Firma nie ujawniła innych szczegółów dotyczących nowej oferty. Wiadomo natomiast, że obejmie ona obecnych oraz nowych amerykańskich klientów. Wprowadzony ma zostać tutaj ponadto kosztujący 10 dolarów plan, który pozwoli na telefonowanie do innych krajów w cenie maksymalnie 20 centów za minutę oraz na bezpłatne rozmowy z numerami stacjonarnymi w 70 państwach.

Projekt Uncarrier to strategia T-Mobile mająca na celu zwiększenie udziałów sieci na rynku amerykańskim, gdzie liderami w dalszym ciągu pozostają AT&T, Verizon oraz Sprint.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykański T-Mobile kończy z roamingiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl