SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Krajewski odchodzi z Halo.Radia, Mariusz Gzyl zawieszony

Z Halo.Radiem rozstał się Andrzej Krajewski, zaś prowadzący codzienne pasmo Mariusz Gzyl został zawieszony i na razie nie pojawi się na antenie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Redaktor naczelny Mariusz Rokos zapewnia, że Gzyl wciąż jest współpracownikiem rozgłośni, lecz sam zainteresowany temu zaprzecza. 

Mariusz Gzyl, fot. Polskie RadioArticle

Andrzej Krajewski, członek Towarzystwa Dziennikarskiego, co czwartek na antenie Halo.Radia prowadził dwugodzinną audycję publicystyczną, w trakcie której rozmawiał z zaproszonymi gośćmi na ważne społecznie tematy: z dziennikarzami, redaktorami, wydawcami, czy medioznawcami. Jak się dowiadujemy – w tym tygodniu zrezygnował jednak z dalszej współpracy z rozgłośnią.

- Z Andrzejem Krajewski dalsza współpraca okazała się być niemożliwą wobec dzielących nas różnic w kwestii protestu mediów – potwierdza w rozmowie z nami redaktor naczelny Halo.Radia, Mariusz Rokos.

Z naszych informacji wynika też, że we wtorek szefostwo stacji zawiesiło współpracę z Mariuszem Gzylem. Dziennikarz prowadził codzienną trzygodzinną audycję o bieżących wydarzeniach (poniedziałek-piątek, godz. 10.00-13.00, soboty w godz. 15.00-17.00). W tym wypadku jednak Mariusz Rokos przekonuje, że dziennikarz wciąż współpracuje z radiem. 

Jednak sam Mariusz Gzyl zaprzeczył w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że kontynuuje współpracę. - Jestem zawieszony do odwołania, a na razie nic nie wiem o tym, by takie odwołanie nastąpiło - przekazał nam. - Od wielu dni nie rozmawiałem też przez telefon z redaktorem naczelnym. Ogranicza się on jedynie do korespondencji esemesowej, zresztą w mało wyszukany sposób - dodaje Gzyl.

Mariusz Rokos jest redaktorem naczelnym Halo.Radia od października ub. roku. To stanowisko zostało utworzone wówczas w strukturze rozgłośni. Dyrektorem programowym jest Kuba Wątły.

Jeszcze w październiku i listopadzie dołączyli do stacji nowi prowadzący: Joanna Warecha, Adam Bysiek, Marcin Górski, Anna J. Dudek, Marek Joźwik, Piotr Maciej Kaczyński, Olga Paszkowska, Jowita Michalska, Monika Miszczak i Paweł Moskalewicz.

W styczniu br. Halo.Radio rozstało się z dziennikarzem Zbigniewem Stefanikiem. Nie podano mu powodów zakończenia współpracy, Stefanik wyrażał z tego powodu rozgoryczenie. Także w styczniu odszedł z radia pisarz i dziennikarz Ivo Vuco.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Krajewski odchodzi z Halo.Radia, Mariusz Gzyl zawieszony

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sipa
Szkoda Gzyla. Dla takiej wydmuszki spaprał sobie życiorys. Zresztą nie pierwszy raz popłynął przez Kubusia.
odpowiedź
User
Wiem o tym
Członek organizacji Towarzystwo dziennikarskie, i dalej przestałem czytać.
odpowiedź
User
Zadra
Czy oni tam są normalni ?
odpowiedź