SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anita Werner i Michał Kołodziejczyk wydają książkę o futbolu

Dziennikarka TVN Anita Werner i dyrektor redakcji sportowej Canal+ Michał Kołodziejczyk wydają wspólną książkę "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" o piłce nożnej widzianej z perspektyw społeczno-politycznych i kulturowych. Premiera wydawnictwa 14 października.

Anita Werner i Michał KołodziejczykArticle

"Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka"  to reporterska książka, powstała na bazie rozmów z ludźmi z różnych zakątków świata: od Irlandii Północnej po Izrael. Opowiada przez pryzmat futbolu o rasizmie, nacjonalizmie, terroryzmie i światowych konfliktach, m.in. na Bałkanach czy w Strefie Gazy.

Anita Werner i Michał Kołodziejczyk pracowali nad nią przez rok.

- To książka dla wszystkich, którzy interesują się światem. Bo futbolem naprawdę można wytłumaczyć otaczającą nas codzienność. Odwiedziliśmy sześć miejsc, w których piłka wpływa na wielka politykę i zwykłych ludzi. I polityka wpływa na piłkę. Stanowi narzędzie do wywoływania albo łagodzenia konfliktów. Pomysł jest mój, ale musiałem spotkać kogoś takiego jak Anita, żeby udało się go zrealizować. To świetna dziennikarka, ciekawa ludzi, bycie reporterem ma we krwi - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Michał Kołodziejczyk.

"Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" - nowa książka Anity Werner i Michała Kołodziejczyka

- Przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzaliśmy, jak to działa: jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach. Dotarliśmy tam, gdzie normalnie trudno jest dotrzeć, pytaliśmy o to, o czym często normalnie się nie mówi. Rozmawialiśmy z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami, z chodzącymi legendami, których nazwiska to marka - informują w opisie książki Anita Werner i Michał Kołodziejczyk.

Michał Kołodziejczyk napisał o książce na Twitterze: "to opowieść o tym, jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi żyjących w konflikcie, jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach".

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non 14 października, 19 sierpnia ruszyła przedsprzedaż.

Anita Werner od prawie 20 lat związana jest z TVN. Prowadzi główne wydania "Faktów", w przeszłości w przeszłości była gospodynią programów "Dama Pik", "Poranek TVN24", "Prosto z Polski", "Magazyn 24 godziny", "Raport wieczorny", "Studio 24", "Studio Europa".

Michał Kołodziejczyk od czerwca br. jest szefem redakcji sportowej Canal+. Od lat związany jest z dziennikarstwem sportowym, w przeszłości był szefem WP SportoweFakty, a wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Przeglądzie Sportowym”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej