SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja EarthApp pokazuje, jak zmieni się świat w związku globalnym ociepleniem

Greenpeace Russia we współpracy z agencją Isobar Moscow uruchomił aplikację EarthApp, dzięki której można zobaczyć jak zmienią się najpiękniejsze miejsca na świecie na skutek zmian klimatycznych. Aplikacja nawiązuje do popularnej w ostatnich dniach aplikacji FaceApp.

Article

Głośna od kilku dni aplikacja FaceApp umożliwiała użytkownikom postarzanie siebie - dzięki niej mogli zobaczyć, jak będą prawdopodobnie wyglądać w przyszłości, gdy się zestarzeją.

Mechanizm ten postanowił wykorzystać rosyjski oddział organizacji Greenpeace, który we współpracy z agencją Isobar Moscow uruchomił aplikację EarthApp. To narzędzie pozwala zobaczyć użytkownikom, jak w dalszej perspektywie mogą wyglądać wybrane miejsca na świecie, dziś uznawane za jedne z najpiękniejszych zakątków na świecie. W ramach akcji pokazano, jakiemu zniszczeniu mogą one ulec w związku z globalnym ociepleniem, jeżeli ludzie nie zaczną dbać i troszczyć się o środowisko i jeśli nie zmienią swoich dotychczasowych nawyków.

Serię zdjęć ilustrujących ewentualne skutki zmian klimatycznych opublikowano na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Для того, чтобы увидеть свой «состаренный» портрет в приложении, нужно всего 5–10 секунд. Столько же потребуется, чтобы помочь нашей планете, ведь она действительно может сильно измениться вместе с изменением климата. Недавнее исследование показало, что максимальная температура самого тёплого месяца года в Москве к 2050 году может вырасти на 5,5 °C. И ситуации аномальной жары и смога, как в 2010 году, станут новой нормой. Из-за выбросов парниковых газов от деятельности человека наша планета нагревается и очень быстро меняет свой привычный облик. Климатологи бьют тревогу: человечество больше не может бесконтрольно сжигать уголь, нефть и газ так, как будто завтра не придёт никогда. ⠀ Присоединяйтесь к нам, чтобы начать действовать вместе. Подпишите петицию, ссылка в сторис . #greenpeace #greenpeacerussia #faceapp #climatechange

Post udostępniony przez Greenpeace России (@greenpeaceru)

Zestawiono w niej fotografie wybranych miejsc teraz ze ich zdjęciami w przyszłości. Pokazano m.in. zalany wodą Petersburg.


Akcja spotkała się na Instagramie z ogromnym zainteresowaniem wielu wpływowych osób w Rosji, które zaczęły sobie udostępniać te posty i zachęcać do tego, by przyłączyć się do Greenpeace w walce ze zmianami klimatycznymi.

- Naukowcy już dawno zgodzili się, że za współczesne zmiany klimatyczne odpowiedzialne są ludzkie działania - mówi Polina Karkina, koordynator Greenpeace Russia ds. klimatu i energii.  - Ludzkość spala węgiel, ropę naftową i gaz, co prowadzi do uwolnienia gazów cieplarnianych. Przez to zmieniliśmy atmosferę w podwórko śmieci. Musimy rozpowszechniać informację, że ludzkość znajduje się na krawędzi katastrofy. A zmiany mogą nadejść tylko wtedy, gdy przestaniemy zachowywać się tak, jakby nie było jutra – dodaje.

Kampania potrwa tydzień.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacja EarthApp pokazuje, jak zmieni się świat w związku globalnym ociepleniem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl