SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja Empik Go dostępna na czytnikach marki Kindle

Rynek treści cyfrowych rozwija się w dynamiczny sposób. Tylko w tym roku pojawiło się na nim kilkadziesiąt tysięcy nowych odcinków podcastów oraz audiobooków i ebooków. Ma w tym swój duży  udział także Empik Go, który w pod koniec roku otwiera się na kolejną grupę odbiorców - użytkowników czytnika marki Kindle.

Article

Najlepiej oceniana w Polsce aplikacja z audiobookami i ebookami była do tej pory dostępna na telefony, tablety oraz czytniki Inkbook i Pocketbook. Od teraz jej abonenci mogą czytać ebooki dostępne w aplikacji na czytnikach marki Kindle. Aplikacja w wersji beta trafiła do pierwszych czytelników pod koniec października. Jeszcze w grudniu pojawi się jej wersja 1.0., która uwzględni uwagi zgłaszane przez fanów ebooków.

- Dzięki aplikacji Empik Go dla Kindle więcej osób może się przekonać o tym, jak wygodne jest korzystanie nie tylko z książki cyfrowej, ale także z modelu subskrypcyjnego. Błyskawiczny dostęp do nowości, duża różnorodna baza, tytuł dostępny właściwie „za jednym kliknięciem” – znamy te zalety doskonale z innych portali streamingujących filmy czy gry. Zależy nam na tym, by edukować użytkowników, że ta „wygoda” jest dostępna także dla fanów literatury. Tym bardziej, jeśli z oferty Empik Go można korzystać nie tylko na telefonach, ale i na najpopularniejszych modelach czytników - mówi Michał Kiender, Product Manager Empik Go.

Premiera aplikacji na czytnikach marki Kindle to także ważna informacji dla branży książki tradycyjnej. Wydawcy, którzy współpracują z Empik Go, będą mieli szansę na to, by dotrzeć do kolejnej grupy odbiorców - heavy userów czytania cyfrowego.

-Mamy nadzieję, że aplikacja Empik Go dla Kindle pokaże, że model subskrypcyjny w branży książki to już zdecydowanie nie nisza a mainstream. Dzięki nam wydawnictwo czy autor może trafić do rzeszy świadomych czytelników: czytających bardzo dużo, a także czytających w nowoczesny sposób - zawsze i wszędzie - dodaje Kiender.

Użytkownicy aplikacji w każdym miesiącu będą mogli przesłać do swojej biblioteki aż 10 tytułów z ponad 35-tysięcznej oferty ebooków. Zaś równolegle na swoim smartfonie czy tablecie - korzystać z pozostałych zasobów: ponad 35 tys. audiobooków, słuchowisk i podcastów.

Za przygotowanie i wdrożenie aplikacji był odpowiedzialny zespół Empik Go pod kierownictwem Michała Kiendera (Product Manager) i Jacka Borzykowskiego (Menedżer Działu Technologii Contentu Cyfrowego) we współpracy z firmą Miquido.

Aplikacja jest dostępna dla klientów z aktywnymi subskrypcjami Empik Go  oraz uczestników programu Empik Premium i Empik Premium Free. Z usługi będzie można korzystać w ramach dowolnego abonamentu, w tym dedykowanego  bibliotekom.