SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja „Remember” ma pomóc wykrywać błędy z „polskimi obozami śmierci” (wideo)

Udostępniono aplikację „Remember” wyszukującą w tekstach w 16 językach sformułowania typu „polskie obozy koncentracyjne” i „polskie obozy zagłady”. Została ona opracowana przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz firmy marketingowe FCB Warsaw, Mint Media i Macoscope.

Article

„Remember” wyszukuje w tekście wyrażenia typu „polski obóz śmierci”, podkreśla je jako błąd i sugeruje inny, właściwy historycznie termin. Aplikacja obsługuje obecnie 16 języków, trwają prace nad dodaniem kolejnych.

- Obóz Auschwitz został wybudowany przez państwo niemieckie na terenach okupowanej Polski siłą włączonych do Trzeciej Rzeszy. Jasne jest to dla wszystkich, którzy odwiedzają autentyczne miejsce pamięci, podkreślamy to także w naszej aktywności w internecie. Jednak od czasu do czasu w mediach pojawia się to fałszywe i bardzo bolesne dla Polaków stwierdzenie. Teraz, mając w pamięci wydarzenia 71. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, wysyłamy tę aplikację do wszystkich akredytowanych na obchody dziennikarzy. Zachęcamy także redakcje, instytucje i szkoły na całym świecie, aby instalowały ją na swoich komputerach - opisuje dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

Aplikacja działa na komputerach PC razem z programami Microsoft Office, a na komputerach Mac - z programami korzystającymi ze słownika systemowego, m.in.: Textedit, Keynote, Outlook i przeglądarką Safari. Program można pobrać ze strony correctmistakes.auschwitz.org, na której możliwe jest też zgłoszenie nieprawidłowego użycia frazy „polski obóz śmierci”.

Koncepcję aplikacji „Remember” stworzyła agencja reklamowa FCB Warsaw, która przy jej przygotowywaniu współpracowała z firmami marketingowymi Mint Media i Macoscope.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacja „Remember” ma pomóc wykrywać błędy z „polskimi obozami śmierci” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl