SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple blokuje aplikację wykorzystującą ChatGPT

Apple zablokowało aktualizację aplikacji klienta poczty elektronicznej BlueMail, zawierającą funkcję opartą na technologii zasilającej chatbota ChatGPT. Według koncernu, sztuczna inteligencja może generować treści nieodpowiednie dla dzieci.

Twórcy BlueMail wzbogacili swoją aplikację o funkcję sztucznej inteligencji, która wykorzystuje technologię stojącą za chatbotem ChatGPT firmy OpenAI. Umożliwia ona generowanie treści wiadomości w oparciu o poprzednie e-maile oraz wydarzenia z kalendarza.

Jak podaje The Wall Street Journal, Apple zablokowało aktualizację BlueMail, uznając, że nowa funkcja może generować nieodpowiednie treści. Koncern wezwał dewelopera do podwyższenia dolnej granicy wieku użytkowników mogących korzystać z aplikacji z 4 do 17 lat.

Stojąca za aplikacją BlueMail firma Blix nie zgadza się ze stanowiskiem Apple i uważa działania koncernu za niesprawiedliwe. Ben Volach, współzałożyciel Blix, podkreśla, że w App Store dostępnych jest wiele innych aplikacji wykorzystujących AI, które są dozwolone bez ograniczeń wiekowych.

"Chcemy sprawiedliwości. Jeśli od nas wymaga się wprowadzenia ograniczenia 17+, to samo powinno dotyczyć innych." - stwierdził.

Volach argumentuje także, że analogiczna aktualizacja BlueMail dedykowana urządzeniom z systemem Android została bez żadnych zastrzeżeń dopuszczona do dystrybucji w sklepie Google Play.

Według The Wall Street Journal, działania Apple w odniesieniu do aktualizacji BlueMail pokazują, że koncern z Cupertino ostrożnie podchodzi do nowych technologii opartych na sztucznej inteligencji oraz związanych z nimi zagrożeń. Niejednokrotnie w przeszłości firma w oparciu o jednostkowy problem z aplikacją wprowadzała nowe zasady na szeroką skalę.

Dołącz do dyskusji: Apple blokuje aplikację wykorzystującą ChatGPT

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Robi się ciekawie. Wojna na górze
odpowiedź