SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple wprowadza Apple Card - własną kartę kredytową z systemem cash back

Koncern Apple zapowiedział wprowadzenie na rynek własnej karty kredytowej o nazwie Apple Card. Według zapowiedzi jej zaletami mają być przejrzystość rozliczeń i wydatków oraz system zwrotu części gotówki za dokonane transakcje. Debiut w lecie 2019 roku w USA. Apple przedstawił także Apple Arcade – subskrypcyjną platformę z grami.

 

Article

Nowy własny produkt finansowy w postaci karty kredytowej koncern Apple zaprezentował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii.

Apple Card jest kartą kredytową przypisaną do aplikacji Wallet użytkownika iPhone’a. Koncern podkreśla, że otrzymanie karty po krótkiej rejestracji jest wygodne i szybkie z poziomu smartfona. Produkt został opracowany i będzie obsługiwany przez Apple we współpracy z bankiem Goldman Sachs oraz operatorem MasterCard.

Zgodnie z wyjaśnieniami Apple użytkownik Apple Card dzięki aplikacji ma w każdej chwili dostęp do takich informacji jak stan środków posiadanych na karcie, a także bieżące wydatki z uwzględnieniem lokalizacji w których były dokonywane poszczególne zakupy.

Apple zaznacza, że użytkownicy jego wirtualnej karty nie będą obciążeni żadnymi dodatkowymi opłatami z tytułu jej obsługi, zaś ewentualne kary za opóźnienia w spłacie zadłużenia będą minimalne.

Oprócz aplikacji w smartfonie Apple Card może też mieć fizyczną formę w postaci wykonanej z tytanu karty, na której nie będą jednak umieszczone takie dane jak np. numer czy nazwisko właściciela.

Użytkownicy Apple Card będą mogli korzystać również z oferowanego przez koncern programu typu cash back. Według zapowiedzi za zakupy dokonane z wykorzystaniem platformy Apple Pay posiadacz karty otrzyma 2 proc. zwrotu gotówki z każdej transakcji, 3 proc. zaś w wypadku gdy dokona zakupu w sklepie Apple. Z kolei 1 proc. zwrotu będzie przysługiwał za każdorazową płatność z użyciem wspomnianej fizycznej karty.

Apple zapowiada że karty będzie można używać na całym świecie, jednak w momencie wprowadzenia tego produktu na rynek (w lecie 2019 r.) będzie ona dostępna jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z planem w przyszłości możliwość założenia karty otrzymają także mieszkańcy innych krajów.

 

Apple Arcade

Wśród nowych usług zapowiedzianych przez Apple pojawiła się także platforma o nazwie Apple Arcade, która ma być uzupełnieniem App Store – prowadzonego przez koncern sklepu z aplikacjami.

Apple przewiduje, że w ramach miesięcznej subskrypcji, której wysokość nie została na razie podana użytkownik uzyska dostęp do biblioteki ponad 100 gier niedostępnych na żadnych innych platformach. Z tytułów będzie można korzystać zarówno w smartfonach i tabletach od Apple, jak i w komputerach z rodziny Mac. Wszystkie produkcje zgromadzone w Apple Arcade mają działać bez konieczności połączenia z internetem.

Usługa Apple Arcade pojawi się na rynku jesienią 2019 r. i będzie dostępna w 150 krajach na świecie, prawdopodobnie także w Polsce.

 

Dołącz do dyskusji: Apple wprowadza Apple Card - własną kartę kredytową z systemem cash back

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Panie Timie Cooku, wybierz Polskę jako pierwszy kraj eksportowy Waszej "nowej" karty płatniczej, potrzebujemy innowacji w skali światowej
odpowiedź