SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple pokaże swoje oryginalne treści najpierw w kinach. Później trafią na platformę Apple TV+

Koncern Apple planuje, że jego oryginalne firmy fabularne będą w pierwszej kolejności dystrybuowane w kinach, zanim trafią do oferty zapowiedzianego serwisu VOD Apple TV+. W ten sposób Apple chce przede wszystkim przyciągnąć do swoich projektów znaczących twórców filmowych oraz znanych aktorów, a także zapewnić sobie możliwość zdobywania przez jego oryginalne produkcje znaczących nagród w branży.

Tim Cook, szef AppleArticle

Nieoficjalne informacje na temat filmowych planów Apple dostarczył dziennik „The Wall Street Journal” powołując się na własne informacje w szefostwie koncernu.

Według tych doniesień Apple, który w 2019 r. przeznaczy na własne oryginalne produkcje ok. 2 mld dol. zamierza przez kilka tygodni po premierze pokazywać te filmy wyłącznie w tradycyjnych kinach, dopiero później mają one trafić do oferty serwisu VOD Apple TV+, którego start zaplanowano na 1 listopada br.

Nowa platforma Apple od razu stanie w obliczu mocnej konkurencji, bowiem oprócz funkcjonujących już na rynku graczy, takich jak Netflix czy Amazon od 12 listopada pojawi się kolejny poważny rywal w postaci serwisu Disney+.

Jak zaznaczają informatorzy „WSJ” decyzja Apple dotycząca dystrybuowania jego oryginalnych filmów w pierwszej kolejności w sieciach tradycyjnych kin wynika z kilku powodów. Pierwszym z nich jest chęć przekonania do współpracy największych twórców filmowych oraz znanych aktorów przy projektach realizowanych przez Apple. Wielu reżyserów, scenarzystów czy aktorów ma bowiem wątpliwości na wiadomość o tym, że ich dzieła będą pokazywane wyłącznie na „małym ekranie” - w telewizorze, przeglądarce internetowej czy w smartfonie.

Innym powodem kinowej dystrybucji nowych filmów pochodzących od Apple jest przyciągnięcie do Apple TV+ większej liczby subskrybentów spośród widzów filmowych premier w kinie. Wśród przyczyn decyzji Apple ma być także fakt, że jego oryginalne produkcje prezentowane w kinach będą mogły startować w największych konkursach filmowych na świecie, włącznie z udziałem w Oscarach.

Według nieoficjalnych doniesień pierwszym filmem wyprodukowanym za pieniądze Apple, który trafi najpierw do kin, a dopiero później na platformę Apple TV+ będzie wyreżyserowany przez Sofię Coppolę obraz „On The Rocks” z udziałem Billa Murray’a, którego premiera została przewidziana na połowę 2020 r.

Strategia polegająca na wcześniejszej kinowej prezentacji przez serwisy VOD oryginalnych produkcji przed zaoferowaniem ich subskrybentom nie dotyczy jedynie Apple. Ten sposób zastosował już wcześniej Netflix w wypadku takich filmów jak „Roma”, „Bird Box” czy „The Ballad of Buster Scruggs”. Dodatkowo na początku września br. Netflix zapowiedział, że co najmniej kolejnych 10 jego oryginalnych filmów trafi w pierwszej kolejności do kin, a dopiero kilka tygodni później na platformę.

W zakończonym 29 czerwca 2019 r. III kwartale roku finansowego 2019 Apple zanotował przychód w wysokości 53,81 mld dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednak zysk netto koncernu z Cupertino zmalał w ujęciu rocznym z 11,52 do 10,04 mld dolarów. Spadł też przychód ze sprzedaży iPhone'ów: o 12 proc., z 29,47 do 25,99 mld dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy od 2012 roku smartfony odpowiadały za mniej niż połowę całkowitego przychodu Apple w jednym kwartale.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Dołącz do dyskusji: Apple pokaże swoje oryginalne treści najpierw w kinach. Później trafią na platformę Apple TV+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl