SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arena.pl: Marcin Jabłoński i Sławomir Kubicki odwołani, Dariusz Truszkowski znów prezesem

Z zarządu platformy sprzedażowej Arena.pl odwołani zostali prezes Marcin Jabłoński i członek zarządu Sławomir Kubicki. Nowym prezesem firmy został Dariusz Truszkowski.

Marcin Jabłoński i Sławomir Kubicki zostali odwołani w poniedziałek przez radę nadzorczą Arena.pl. Nie podano powodów tej decyzji.

Obaj menedżerowie byli w zarządzie spółki od początku 2017 roku. Byli jedynymi członkami zarządu.

Wcześniej Jabłoński i Kubicki pracowali m.in. w Grupie Allegro. Marcin Jabłoński był tam współtwórcą oraz wieloletnim CEO Grupy PayU. Wraz z zespołem kilkudziesięciu osób za tworzenie koncepcji biznesowej, licencjonowanie spółek oraz strategię rozwoju międzynarodowego spółek z Grupy. Natomiast Sławomir Kubicki w Grupie Allegro przez ponad 7 lat jako członek zarządu odpowiadał za funkcje finansowe, prawne, zakupowe, administrację i projekty specjalne.

Na prezesa Arena.pl powołano obecnie Dariusza Truszkowskiego. Pełnił już tę funkcję w spółce od grudnia 2013 do połowy 2015 roku, po czym zastąpiony przez Michała Kowalskiego.

Truszkowski jest też związany z innymi firmami, na początku ub.r. został członkiem rad nadzorczych spółek Symfonia i iFusion.

Arena.pl z 1,5 mln zł wpływów i 7,7 mln zł straty

Do Arena.pl należy serwis sprzedażowy o takiej samej nazwie. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. firma zanotowała 1,52 mln zł skonsolidowanych wpływów sprzedażowych (wobec 202,6 tys. zł rok wcześniej) oraz 9,74 mln zł kosztów operacyjnych (od stycznia do września 2017 roku wyniosły one 254,6 tys. zł). W konsekwencji strata netto spółki poszła w górę z 740,7 tys. zł do 7,72 mln zł.

Arena.pl od ponad 10 lat jest notowana na warszawskim rynku giełdowym. Jej większościowym akcjonariuszem jest LMB FIZAN (ma 69,85 proc. akcji).

Dołącz do dyskusji: Arena.pl: Marcin Jabłoński i Sławomir Kubicki odwołani, Dariusz Truszkowski znów prezesem

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gres
Zarząd sam złożył rezygnację, nie został odwołany przez Radę Nadzorczą.
21 grudnia wszyscy pracownicy zostali zwolnieni przez właściciela firmy bez porozumienia z Zarządem.
odpowiedź
User
@Gres
No, jak już właściciel wyrzuca ludzi, to dla mnie to jest równoznaczne z wykopaniem zarządu. Może tylko nie chciał im w CV śmiecić, ale wyniki faktycznie katastrofa.
odpowiedź
User
Gres
No, jak już właściciel wyrzuca ludzi, to dla mnie to jest równoznaczne z wykopaniem zarządu. Może tylko nie chciał im w CV śmiecić, ale wyniki faktycznie katastrofa.
To nie jest jednoznaczne. Zarząd samodzielnie złożył wypowiedzenie przed posiedzeniem Rady - tekst zawiera dość istotny błąd, który należy wyprostować.
odpowiedź