SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland rezygnuje z przetargu firmy Enea

Asseco Poland podjęło decyzję o wycofaniu oferty w przetargu na budowę i wdrożenie Informatycznego Systemu Obsługi Klientów (ISOK) obejmującego system billingowy i system CRM, ogłoszonego w grudniu 2011 roku przez spółkę Enea, podało Asseco w komunikacie.

Asseco Poland rezygnuje z przetargu firmy Enea

„Rezygnacja z udziału w przetargu jest reakcją na brak merytorycznej odpowiedzi na zastrzeżenia ze strony Asseco dotyczące sposobu oceny ofert oraz brak jawności postępowania. Budzi to poważne obawy, co do obiektywnego wyboru dostawcy, zwłaszcza wobec faktu unieważnienia przez firmę Enea SA przetargu o tym samym zakresie merytorycznym (ogłoszonego 23 maja 2011 roku) bez podania przyczyny" – czytamy w komunikacie.

„Asseco Poland jako spółka giełdowa nie może sobie pozwolić na uczestniczenie w postępowaniu przetargowym, które zawiera warunki dyskryminujące wszystkich polskich producentów oprogramowania poprzez uniemożliwienie złożenia ofert, które opierają się na produktach powstałych w Polsce. Robimy to w trosce o nasze dobre imię, a także dobre imię naszych partnerów biznesowych, wśród których należy wymienić Microsoft Polska – naszego partnera na rynku rozwiązań dla firm energetycznych" – powiedział Paweł Piwowar, wiceprezes Asseco Poland, cytowany w komunikacie.

Wiceprezes podkreśla, że Asseco zrealizowało dziesiątki kontraktów dla agencji i instytucji NATO oraz Unii Europejskiej, które uznały oferty za konkurencyjne wobec globalnych liderów tego rynku. „Tym bardziej więc nie możemy pogodzić się z faktem dyskryminacji ze strony polskich przedsiębiorstw" – dodał Piwowar.

Skonsolidowany portfel zamówień Asseco Poland na 2012 r., według informacji z połowy marca, ma wartość 3670 mln zł. Z tego 3060 mln zł przypada na rozwiązania własne.

Asseco Poland miało 397,10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 414,30 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 4960,00 mln zł wobec 3237,70 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland rezygnuje z przetargu firmy Enea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl