SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astra gotowa do renegocjacji umowy z TVP

Operator satelitarny SES Astra uważa, że aneks m.in. przedłużający jego umowę z Telewizją Polską (TVP), jest obowiązujący i został zawarty zgodnie z prawem, jest jednak gotowy renegocjować jego warunki, wynika z wypowiedzi prezesa Astra CEE Krzysztofa Surgowta.

Astra gotowa do renegocjacji umowy z TVP

"Umowa z TVP jest ważna, jeśli nasz partner chciałby renegocjować warunki, to jesteśmy otwarci na rozmowy" - powiedział Surgowt dziennikarzom w środę. Astra i TVP przedłużyły umowę dotyczącą wynajmu miejsca na satelicie we wrześniu zeszłego roku. Ze strony TVP aneks podpisał p.o. prezesa Piotr Farfał - na dzień przed posiedzeniem nowej rady nadzorczej, która miała go odwołać ze stanowiska. Ostatecznie odwołanie Farfała przedłużyło się o kilka dni, jednak nowe władze TVP zawiesiły realizację jego planów budowy satelitarnej, częściowo bezpłatnej platformy telewizji cyfrowej.

Wcześniej przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski apelował do Farfała o niepodejmowanie nowych zobowiązań w imieniu TVP do czasu ukonstytuowania się nowej rady nadzorczej spółki. Później przedstawiciele nowych władz spółki deklarowali, że zbadają czy umowa nie była zawarta za stratą dla TVP i czy można z niej zrezygnować.

Surgowt poinformował, że Astra ocenia, że umowa obowiązuje. Zaznaczył, że spółka nie chce zawirowań we współpracy z istotnym klientem jakim jest TVP i może ją renegocjować. Jednak w przypadku zerwania umowy przez TVP, Astra może się domagać zapłaty za wynajęte na swoich satelitach miejsce, do końca trwania umowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Astra gotowa do renegocjacji umowy z TVP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lcd
Cała sprawa nadaje się do sprawdzenia przez CBA.
Platforma Cyfrowa TVP wystartowała legalnie i oficjalnie , a po niecałym miesiącu została zakodowana.
Ktoś ewidentnie zadziałał w interesie nadawców prywatnych ,którym
na 100% groziła utrata klientów w najtańszych pakietach.
Na Platformie Cyfrowej TVP mieli za darmo to , za co u ,,prywaciarzy" musieliby
płacić conajmniej po 10 zł miesięcznie.
I to jest cała tajemnica wstrzymania projektu. Lody, lody i jeszcze raz lody.
odpowiedź
User
kaem
Na miejscu Surgowta bym nie czekał, tylko ostro po kieszeni Telewizji Vszystkich Polaków. Niech na Woronicza wreszcie zrozumieją, że płaci się nie tylko za ewentualne odważne inwestycje (prawa autorskie, itp) ale też za wycofywanie się z inwestycji dopiero co podjętych.
odpowiedź