SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Atak na RMF FM

Kampania wyborcza przeciw... RMF FM

Józef Lassota, kandydat na prezydenta Krakowa, atakuje radio RMF w swojej kampanii wyborczej. Lassota rozpowszechnia informacje, że RMF nie wywiązało się z umowy z miastem Kraków na dzierżawę Kopca Kościuszki. Zdaniem radia Lassota mija się z prawdą.

W telewizyjnej debacie kandydatów na prezydenta Krakowa Jerzego Majchrowskiego i Józefa Lassoty, ten ostatni twierdzi, że w latach 90., przez pięć lat RMF nie zrealizował ani jednego procentu swoich zobowiązań wobec miasta, wynikających z umowy o dzierżawę terenów wokół Kopca Kościuszki.

Fakty jednak są następujące:

- Umowa nie była zawarta z RMF, ale z Krakowską Fundacją Komunikacji Społecznej. Mimo to RMF realizował obowiązki inwestycyjne, niejako w cudzym imieniu. Zainwestował w tym czasie w Kopiec 1,8 mln zł, a także duże pieniądze w dokumentację projektową. Dowodem jest działający hotel, którego Lassota nie dostrzega, działająca panorama, kotłownia etc. - powiedział prawnik RMF Kazimierz Gródek.

Umowa pomiędzy miastem a Krakowską Fundacją Komunikacji Społecznej (a nie RMF) została zawarta 25 kwietnia 1995 roku. Wypowiedziana w grudniu roku 1997. Nie jest więc to 5 lat, o których wcześniej mówił prezydent Lassota. Umowę wypowiedział, co ciekawe ówczesny wiceprezydent Stanisław Żółtek, bliski współpracownik Józefa Lassoty, który z powodu podejrzeń o korupcję znalazł się w areszcie.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Atak na RMF FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl