SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa dostała 8,4 mln zł zwrotu podatkowego po zmianie decyzji skarbówki

Produkująca głównie seriale i programy telewizyjne ATM Grupa otrzymała zwrot dopłaconego podatku w wysokości 7,77 mln zł plus 651 tys. zł odsetek. To efekt zmiany decyzji naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Article

Pod koniec października ATM Grupa poinformowała, że dostała pozytywne rozpatrzenie odwołania złożonego na decyzję naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z września ub.r. Nakazano wtedy spółce zapłatę 5,82 mln zł dodatkowego podatku dochodowego z 2014 roku plus 2,05 mln zł odsetek.

ATM Grupa zdecydowała się zapłacić dodatkowy podatek w połowie listopada (odsetki urosły wtedy do 2,09 mln zł), uzasadniła, że „aktualny status postępowania podatkowego nie daje możliwości uzyskania przez Emitenta (czyli ATM Grupę - przyp.) zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach niezbędnego do płynnego i niezakłóconego prowadzenia niektórych działań biznesowych”. Jednocześnie złożyła odwołanie.

W maju ub.r. ATM Grupa poinformowała, że Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy w ramach kontroli celno-skarbowej zgłosił zastrzeżenia do sprawozdań podatkowych firmy z 2014 roku, kiedy ATM Grupa połączyła się ze swoją spółką zależną ATM Profilm. Fuzja nastąpiła poprzez przeniesienie całego majątku spółki ATM Profilm (działającej jako spółka z o.o.) na ATM Grupę.

Według skarbówki połączenie przeprowadzono bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT. W konsekwencji oceniono, że firma w deklaracji podatkowej zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

W drugim kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 42,9 proc. do 35,11 mln zł i zysku netto z 10,05 do 2,96 mln zł, a w całym pierwszym półroczu jej wpływy zmalały o 26,4 proc. do 85,8 mln zł. Najmocniej skurczyły się przychody firmy z wynajmu sprzętu i hal producenckich.

Firma w lutym 2021 roku może stracić koncesję na nadawanie kanału ATM Rozrywka w naziemnej telewizji cyfrowej. Pod koniec października poinformowała, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że wniosek o przedłużenie koncesji nie został jej skutecznie dostarczony w wyznaczonym terminie. Krajowa Rada ogłosiła już konkurs na tę koncesję, ARM Grupa zamierza wziąć w nim udział.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa dostała 8,4 mln zł zwrotu podatkowego po zmianie decyzji skarbówki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gg
To za to, żeby odpuścili z koncesją?
odpowiedź
User
Terier
Założymy się, ze w miejsce ATM Rozrywka po tym tak zwanym "Konkursie" wejdzie TVPIS Dokument?
odpowiedź