SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa wcześniej wypłaci część dywidendy

Firma producencka ATM Grupa w drugiej połowie grudnia wypłaci 6,74 mln zł (po 8 groszy na akcję) zaliczki dywidendowej za br.

Zarząd ATM Grupy dzień ustalenia prawa do zaliczki dywidendowej wyznaczył na 14 grudnia, a dzień jej wypłaty - na 21 grudnia. Na wypłatę zaliczki w takiej formie zgodziła się rada nadzorcza.

Środki w całości będą pochodzić z zysku wypracowanego przez spółkę w pierwszej połowie br. Firma w komunikacie zaznaczyła, że wypłata zaliczki jest zgodna z Kodeksem spółek handlowych, bo jej kwota nie przekracza połowy zysku netto spółki z ub.r.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W drugim kwartale br. przychody ATM Grupy spadły o 42,7 proc. do 47,94 mln zł, a zysk netto - z 9,87 do 1,1 mln zł. Firma dużo mniej zarabia z działalności deweloperskiej, zmalały też jej wyniki z produkcji filmów, seriali i programów. Natomiast w całym pierwszym półroczu wypracowała 6,61 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wobec 14,3 mln zł rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami ATM Grupy są Kurzewski Investment (40,01 proc. kapitału), Zygmunt Solorz-Żak (17,42 proc.) i OFE Nationale-Nederlanden (10,08 proc.). W zeszły piątek na koniec sesji za akcję spółki płacono 3,35 zł, o 18,5 proc. więcej niż przed rokiem. Przy takim kursie stopa ustalonej zaliczki dywidendowej wynosi 2,4 proc.

ATM Grupa dzieli się zyskiem z inwestorami nieprzerwanie od dwóch dekad. Z zysku za ub.r. wypłaciła 21,92 mln zł dywidendy (po 26 groszy na akcję), z czego 6,74 mln zł zaliczkowo w grudniu ub.r.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa wcześniej wypłaci część dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl