SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Autobus SOS" pomaga bezdomnym w Gdańsku

Mobilny "Autobus SOS" wydaje bezdomnym mieszkańcom Gdańska ciepłą odzież i posiłki. Ze wsparcia korzysta blisko 70 osób dziennie. Akcję organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Article

Na pokładzie "Autobusu SOS" potrzebujący mogą otrzymać pomoc medyczną i dojazd do noclegowni przy ulicy Mostowej w Gdańsku. W pojeździe wskazywane są też miejsca noclegowe w gdańskich placówkach dla osób bezdomnych.

Cztery przystanki "Autobusu SOS"

W “Autobusie SOS” pomocy w godzinach od ok. 20.20 do 24.00 udzielają potrzebującym: ratownik medyczny, streetworker i pracownik socjalny. Zatrzymuje się w czterech punktach Gdańska: na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu, na parkingu między rynkiem a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu, w zatoczce autobusowej przy kinie „Krewetka” i obok noclegowni przy ul. Mostowej 1 A w Gdańsku.

Postoje trwają około 30 minut. Środki na działanie autobusu zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Na zlecenie MOPR zadanie wykonuje w tym roku Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań”.

- W placówkach dla osób w kryzysie bezdomności na terenie miasta jest jeszcze ponad 50 miejsc wolnych - mówi Sylwia Ressel rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.  - Nadal prosimy gdańszczanki i gdańszczan o uważność i sygnały o ludziach potrzebujących, przebywających w miejscach niemieszkalnych - dodaje.

Informacje o osobach bezdomnych przyjmują m.in. pracownicy Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, tel. 58 522 38 20 (pon., wt. i czw. w godz. 7.30 do 15.30, śr. w godz. od 8 do 17, pt. w godz. od 7.30 do 14.30).

Osobiście osoby potrzebujące schronienia mogą zgłaszać się do Noclegowni Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Żaglowej 1 w Gdańsku, tel. 58 342 13 14.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Autobus SOS" pomaga bezdomnym w Gdańsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl