SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Awans w Discovery

Discovery Networks Europe powołało Kingę Forgacs na stanowisko Affiliate Sales Director (Dyrektora Sprzedaży) na region Europy Środkowej.

Firma Discovery Networks Europe (DNE) poinformowało o powołaniu Kingi Forgacs na stanowisko Affiliate Sales Director na region Europy Środkowej (Dyrektor Sprzedaży w regionie Europy Środkowej).  Kinga Forgacs będzie raportować bezpośrednio do Katarzyny Kieli, VP and Country Managera, DNE na region Europy Środkowej. Forgacs pracować będzie w warszawskim biurze Discovery. Kinga Forgacs posiada wieloletnie i gruntowne doświadczenie w biznesie oraz wiedzę z zakresu budowania sieci dystrybucji w Europie Środkowej oraz Australii. Nowe stanowisko oraz obowiązki objęła z dniem 06.03.2006 r.

Kinga Forgacs odpowiadać będzie za realizację strategii handlowej firmy w regionie, jak również koordynację całości działań sprzedażowych w Europie Środkowej. Będzie również odpowiadać za długofalową dystrybucję kanałów DNE do wszystkich dostępnych platform oraz za maksymalizację przychodów ze sprzedaży kanałów na kluczowych rynkach w regionie: Polsce, na Węgrzech i w Rumunii.

Forgacs będzie również odpowiedzialna za nawiązywanie kontaktów, zawieranie oraz negocjowanie długoterminowych umów z partnerami biznesowymi. Do jej zadań należeć ma także współpraca z zespołem Discovery New Ventures w zakresie identyfikacji możliwości synergii oraz potencjalnych źródeł przychodów celem optymalnego wykorzystania najwyższej jakości materiałów oraz oferty programowej Discovery.

„Wierzymy, że istnieje znaczący potencjał dla dalszego wzrostu na rynkach w Europie Środkowej”, powiedziała Katarzyna Kieli, VP and Country Manager, DNE na region Europy Środkowej. „Połączenie najlepszej jakości i innowacyjności za jakie doceniane jest Discovery z doświadczeniem oraz wiedzą Kingi Forgacs w obszarze płatnej telewizji pomoże nam w jeszcze większym stopniu wyróżnić się z naszą ofertą skierowaną do  partnerów biznesowych i stworzyć nowe możliwości handlowe oraz finansowe dla firmy”.

Forgacs przechodzi do DNE z HBO Central Europe, gdzie pełniła funkcję Country Managera HBO i Spektrum na Węgrzech. Za swojej kadencji zrealizowała dwucyfrowy wzrost przychodów HBO i zwiększyła dystrybucję kanału Spektrum do ponad 1,6 miliona gospodarstw domowych na Węgrzech. Udało jej się również z powodzeniem uruchomić trzy nowe kanały w ciągu 18 miesięcy -  HBO2, AXN i Cinemax.
Przed podjęciem pracy w HBO, Forgacs piastowała szereg różnorodnych stanowisk managerskich w obszarach sprzedaży i marketingu, m.in. w firmie Coca-Cola w Australii i na Węgrzech.

Komentując powołanie na nowe stanowisko, Forgacs powiedziała: „Rynek Europy Środkowej stwarza Discovery znaczne możliwości poszerzenie zasięgu dystrybucji oraz  dotarcia do najbardziej pożądanych, z punktu widzenia firmy, grup demograficznych. Jest to dla mnie fantastyczna szansa sprostania temu wyzwaniu i zwiększenia obecności kanałów Discovery w regionie Europy Środkowej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Awans w Discovery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl