SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Axel Springer znika z giełdy 6 kwietnia 2020 roku. „Nowa faza rozwoju”

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 6 kwietnia 2020 roku akcje niemieckiego koncernu medialnego Axel Springer znikną z giełdy we Frankfurcie. To efekt wcześniej strategii przyjętej po przejęciu większości udziałów w wydawnictwie przez amerykański fundusz KKR.

Article

W sierpniu 2019 r. poinformowano, że amerykański fundusz KKR ma przejąć za kwotę 2,9 mld euro 43,5 proc. akcji niemieckiego koncernu medialnego Axel Springer. W listopadzie ub.r. Komisja Europejska udzieliła zgody na zmiany własnościowe w spółce.

Axel Springer znika z giełdy

W styczniu 2020 r. partnerzy porozumienia powiadomili, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Axel Springer skieruje do giełdy we Frankfurcie, na której jest notowany wniosek o wycofanie akcji spółki z obrotu.

Udziały będące przedmiotem handlu na parkiecie zostały wykupione przez KKR. W sumie amerykański fundusz przejął z rynku 44,9 proc. akcji spółki w cenie 36 euro za sztukę. Po wykupie akcji przez KKR stał się on największym udziałowcem w Axel Springer. Pozostałe udziały pozostają w rękach Friede Springer, wdowy po Axelu Springerze oraz Mathiasa Doepfnera, który obecnie kieruje niemieckim koncernem.

Teraz giełda we Frankfurcie poinformowała, że wniosek złożony wcześniej przez Axel Springer został przyjęty. W związku z tym 6 kwietnia 2020 r. po zamknięciu notowań akcje niemieckiego koncernu zostaną wycofane z obrotu. Podobnie ma się stać z udziałami Axel Springer na wolnym rynku.

Nowa faza rozwoju

Decyzja kierownictwa Axel Springer o wycofaniu się z giełdy była spowodowana m.in. faktem, że wielu mniejszych udziałowców spółki w przeszłości niechętnie spoglądało na strategiczne plany zwiększenia aktywności wydawnictwa w segmencie cyfrowym. Mathias Dopfner, szef Axel Springer nie kryje swojej satysfakcji z decyzji akceptującej brak firmy na niemieckim parkiecie.

- 6 kwietnia 2020 r. zakończy się 35-letnia era Axel Springer jako spółki giełdowej, podczas której udało nam się znacząco zwiększyć wycenę akcji naszej firmy dla akcjonariuszy - zaznacza Mathias Dopfner w komunikacie. - Wyjście z giełdy zapowiada dla nas nową fazę rozwoju. Gdy tylko sytuacja powróci do normy po kryzysie związanym z koronawirusem całą naszą uwagę skupimy na ambitnym celu, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w dziedzinie cyfrowego dziennikarstwa i reklamy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer znika z giełdy 6 kwietnia 2020 roku. „Nowa faza rozwoju”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
t
Raczej strategia powolnego zwijania się.
odpowiedź
User
pojawiam się i znikam
znikam znikam znikam ...
odpowiedź
User
buahaha
skończcie z tym amerykańskim funduszem... taki on amerykański jak ja. a wyjście z giełdy zapewni wolność różnych działań. pytanie komu, prawda?
odpowiedź