SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bahk Jae-wan nowym prezesem zarządu Samsunga. Wcześniej był ministrem finansów Korei Południowej

Bahk Jae-wan, były minister finansów Korei Południowej został mianowany nowym prezesem zarządu koncernu Samsung. Zastąpił na stanowisku Li Sang Huna, który został skazany na 1,5 roku więzienia za łamanie praw pracowniczych. Nowy szef zarządu nie będzie zarządzał na bieżąco firmą, ale współtworzył jej strategię.

Article

Dwa lata temu Samsung przeprowadził restrukturyzację w ramach której rozdzielono od siebie funkcje prezesa zarządu koncernu oraz jego dyrektora generalnego.

Bahk Jae-wan nowym prezesem

Kilka dni temu Li Sang Hun, dotychczasowy prezes zarządu Samsunga zrezygnował ze stanowiska. Menedżer został wcześniej uznany przez sąd winnym łamania praw pracowniczych w firmie i utrudniania działalności związków zawodowych i skazany na 1,5 roku więzienia. Samsung zapowiedział wówczas, ze będzie poszukiwał następcy na opuszczone stanowisko.

Teraz Samsung poinformował że nowym prezesem zarządu koncernu został Bahk Jae-wan, który od 2016 r. jest niezależnym dyrektorem w składzie zarządu Samsunga.

Wcześniej Bahk Jae-wan był m.in. przez 2 lata ministrem finansów w rządzie Korei Południowej. Zgodnie z zapowiedzią menedżer obejmie swoje nowe stanowisko w trybie natychmiastowym.

Ograniczone kompetencje

Mianując nowego prezesa Samsung wyjaśnił że obecna zmiana ma na celu zwiększenie transparentności zarządzania firmą. Jednak media zwracają uwagę na fakt, że Bahk Jae-wan jest człowiekiem pochodzącym z wewnętrznych struktur koncernu, zatem w wypadku jego awansu można mówić raczej o kosmetycznej niż przełomowej zmianie.

Na nowym stanowisku Bahk Jae-wan będzie miał ograniczoną władzę i kompetencje. Jako prezes nie będzie na bieżąco zarządzał firmą, a jedynie kierował okresowymi spotkaniami zarządu, a także opiniował i zatwierdzał konkretne działania strategiczne Samsunga, wśród nich wydatki na inwestycje.

Wspomniane skazanie Li Sang Huna to w ostatnich latach nie jedyny skandal związany z przestępstwami popełnianymi przez najwyższych menedżerów Samsunga. W 2017 r. Jay Y. Lee, prezes koncernu został skazany przez sąd na więzienie za korupcję i krzywoprzysięstwo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bahk Jae-wan nowym prezesem zarządu Samsunga. Wcześniej był ministrem finansów Korei Południowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl