Bajka "Kraina lodu" zarobiła już miliard dolarów

Animacja "Kraina lodu" przekroczyła próg miliarda dolarów zysku.

mniej / megafon.pl / zero
mniej / megafon.pl / zero
Udostępnij artykuł:
Bajka "Kraina lodu" zarobiła już miliard dolarów

Disneyowska produkcja wyróżniona właśnie Oscarami w kategoriach Najlepsza animacja i Najlepsza piosenek na całym świecie zarobiła 1,000.2 miliarda dolarów. Tym samym dzieło w reżyserii Chrisa Bucka i Jennifer Lee jest 18. najbardziej kasowym w historii, znajdując się między "Mrocznym rycerzem" (miejsce 17.), a "Królem lwem" (19.). To także drugi, po "Iron Manie 3", obraz z 2013 roku, który przekroczył miliard.

Opowieść koncentruje się wokół nieustraszonej optymistki Anny (w tej roli Kristen Bell). Kiedy jej królestwo spowija wieczna zima, wyrusza ona z mieszkającym w górach Kristoffem (Jonathan Groff) i jego reniferem Svenem na poszukiwanie siostry, Elsy (Idina Menzel), która jest Królową Śniegu. W trakcie wyprawy dziewczyna spotyka m.in. trolle oraz zabawnego bałwana o imieniu Olaf (Josh Gad). Przychodzi jej również walczyć w obronie królestwa z różnymi magicznymi postaciami.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"